Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

 

Кому підвищилась пенсія з 1 липня?

 

З 1 липня 2018 року провівся перерахунок пенсій окремим категоріям громадян.

Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” визначено розмір прожиткового мінімуму як для основних соціальних і демографічних груп населення, так і в розрахунку на одну особу на місяць.

У зв'язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, із 1 липня збільшено розмір пенсійної виплати з 1373 до 1435 грн.

Зокрема, підвищення стосується тих пенсіонерів, які досягли пенсійного віку, але не мають повного страхового стажу ( чоловіки-35 років, жінки-30 років, а для осіб, яким пенсію призначено до 01.10.2011 року, 25 і 20 років страхового стажу відповідно), і розмір їхньої пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, окрім пенсії за особливі заслуги перед Україною, не досягає 1435,00 грн.

Підвищилась пенсія донорів.

Статтею 13 Закону України “Про донорство крові та її компонентів” передбачено, що почесні донори України мають право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 10% від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, а тому з 01.07.2018 року збільшено розмір надбавки донорам.

Зріс також максимальний розмір пенсії.

 

Законодавчо визначено, що максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (окрім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність.

 

 

 

 

 

Перерахунки пенсій з 1 квітня 2018 року

 

 

 

Проведення перерахунку пенсій передбачено абзацом 5 частини 4 статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

 

Перерахунок пенсій проводиться без додаткового звернення осіб, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати:

 

- перерахунок пенсії проводиться щорічно з 1 квітня, без звернення пенсіонера, на найбільш вигідних умовах тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на його проведення;
- обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

 

Право на проведення перерахунку мають пенсіонери, які після призначення (перерахунку пенсії):

 

- продовжувала працювати та мають не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.
- продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу (у такому випадку, перерахунок проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії.

 

 

 

Перерахунок пенсії проводиться:

 

 

 

Для пенсіонерів, які продовжували працювати та мають не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії:

 

- з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію;

 

- з урахуванням страхового стажу та заробітної плати (доходу), набутих після призначення (попереднього перераховано) пенсії.

 

Для пенсіонерів, які продовжували працювати та мають менше як 24 місяці страхового стажу:

 

- з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

 

Анатолій Паримончук

 

начальник Старовижівського об”єднаного управління Пенсійного фонду України

 

 

 

 

 Пенсійна реформа стосується кожного

 

 

Зміни в пенсійні реформі стосуватимуться всіх - як нинішніх пенсіонерів, так і молодого покоління. Кожен громадянин матиме право брати участь у пенсійній програмі — це добровільний вибір кожного.

Складовою пенсійної реформи є обов”язкове осучаснення пенсій, тобто їх перерахунок відповідно до зростання середньої заробітної плати, з якої сплачуються внески (спеціальний показник, що використовується під час обчислення пенсій). Середня зарплата зростає щороку, тому пенсії мають осучаснюватися. Однак, востаннє це відбулося 2012 року, але із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік (1197,91 грн.). За цей час середня зарплата по Україні зросла більш ніж утричі. Як результат — значна кількість пенсіонерів зараз отримує лише мінімальну пенсію.

Надалі базовий показник зарплати для розрахунку пенсій буде автоматично збільшуватись за ставкою, що становитиме щонайменше половину від темпів зростання середньої зарплати по Україні.

Окрім цього з жовтня місяця, а не з 01 грудня, як передбачає бюджетний закон, буде змінено мінімальний розмір пенсії.

Також із жовтня місяця цього року уряд пропонує скасувати 15-відсоткове зниження пенсій пенсіонерам, які працюють.

Основна ідея запропонованої реформи — проста: відновлення соціальної справедливості пенсійного забезпечення та деференціація пенсій в прямій залежності від тривалості стажу та рівня заробітку людини.

 

 

 

 

Аналітична робота Старовижівського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій

протягом 2016 року

 

Основним завданням відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій є правильність і своєчасність призначення і виплати пенсій, допомоги на поховання, утримання переплати та відрахувань з пенсій. Спеціалістами відділу забезпечено своєчасну обробку і передачу відомостей для виплати пенсій на поштові відділення та установи банку.

 

Станом на 1 січня 2017 року на обліку в управлінні перебуває 7502 одержувачів пенсій, середній розмір призначених пенсій становить 1502,01 грн..

 

Із загального числа пенсіонерів одержують пенсію:

  • за віком – 5585 пенсіонери, середній розмір пенсії цієї категорії пенсіонерів складає 1527,46 грн. ;

  • по інвалідності – 1145, середній розмір пенсії складає 1441,13 грн.

  • у разі втрати годувальника – 505, середній розмір пенсії складає 1338,99 грн.;

  • за вислугу років – 184 пенсіонерів, середній розмір пенсії складає 1450,38 грн.;

  • соціальні пенсії – 81 пенсіонери, середній розмір пенсії 1249,51 грн. ;

  • довічне утримання судді отримує 2 особи, середній розмір пенсії становить 22425,00 грн.

 

Протягом 2016 року призначено 272 нових пенсій, проведено 267 перерахунків пенсій, в тому числі 84 перерахунки пенсій відповідно частини 4 статті 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, здійснено 18 переводів з одного виду пенсій на інший більш доцільний, відмовлено в призначенні пенсії одній особі, призначено та виплачено 10 грошових допомог відповідно до п. 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Призначено і проведено збільшення пенсії за нормами Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” 26 особам.

 

Виплата допомоги на поховання та недоодержаної пенсії проводиться своєчасно та в повному обсязі. Протягом 2016 року видано 378 разових доручень, із них 373 - на виплату допомоги на поховання на суму 1099471,15 грн., 124 доручення на суму 167059,40 грн. для виплати недоодержаної пенсії.

 

Станом на 1 січня 2017 року через установи банків району проводиться виплата пенсії 1657 одержувачам, що становить 22,09 відсотки від загальної кількості пенсіонерів.

 

 

 

26.12.2016                                     До уваги пенсіонерів!

 

Пенсійний фонд України роз’яснює

особливості виплати пенсій за січень 2017 року

Зазвичай пенсії виплачуються щомісяця у період з 4 по 25 число в установлену дату виплати, яка відома кожному пенсіонеру.

З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2017 року 21 грудня Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсію за січень 2017 року буде виплачено у грудні 2016 року.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 по 15 січня 2017 р. включно, пенсія на їх банківський рахунок буде зарахована у період з 27 по 29 грудня.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 4 по 10 січня 2017 р. включно, пенсія буде виплачуватися починаючи з 27 грудня.

Пенсіонерам, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2017 року на поштових відділеннях в останні дні грудня, зможуть отримати її починаючи з 5 січня.

Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 16 по 25 січня або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 11 по 25 січня пенсія буде виплачуватись в звичайному режимі в установлені дати виплати.

З усіх питань, повязаних з виплатою пенсій, пенсіонери можуть звертатись до Контакт-центру Пенсійного фонду України 0-800-503-753 (зі стаціонарних телефонів - безкоштовно), або до управління Пенсійного фонду України за місцем перебування пенсіонера як одержувача пенсії.

 

 

30 березня 2016 року 

Про соціальні гарантії громадян, які постраждали під час Революції ГідностіОсоби, які стали інвалідами під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, належать до інвалідів війни (п. 10 ч. 2 ст. 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”).
Призначення пенсій цим особам здійснюється за Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) на підставі довідок МСЕК, в яких зазначено причину інвалідності “Поранення, каліцтво, контузія чи інші ушкодження здоров'я, одержані під час участі у  Революції Гідності”.
Пенсія по інвалідності обчислюється в розмірах, визначених Законом. При цьому до пенсії встановлюються виплати, передбачені для інвалідів війни (підвищення, цільова грошова допомога).  Мінімальна пенсійна виплата визначається згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 року № 656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій", для інвалідів війни I групи - 285 відсотків, II групи - 255, III групи - 225 прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
 Строки призначення пенсій визначаються згідно статті 45 Закону.  У випадку, коли мала місце зміна причини інвалідності (із загального захворювання на поранення, каліцтво, контузію чи інші ушкодження здоров'я, одержані під час участі у  Революції Гідності),  після надходження довідки МСЕК мінімальна пенсійна виплата, як інваліду війни, встановлюється з дати, з якої змінено причину інвалідності, в тому числі, коли МСЕК робить залік за період до дати огляду.
Додаткову інформацію можна отримати за телефонами управління Пенсійного фонду України в Старовижівському районі: 2-22-04 та 2-18-72

 

 

30 березня 2016 року

рубрика ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

За який період у 2016 році здійснюється обчислення заробітної плати при призначенні пенсії?

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії врегульовано статтею 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Починаючи з 1 січня 2016 року, пенсія обчислюється із заробітку за даними системи персоніфікованого обліку за період страхового стажу після 1 липня 2000 року. Виключенням можуть бути випадки, коли за даними системи персоніфікованого обліку, наявна інформація за період страхового стажу після 1 липня 2000 року менше ніж 5 років. Тоді довідка про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року має надаватись обов’язково.

 

30 березня 2016 року

рубрика ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДІ

Чи надається територіальним управлінням Пенсійного фонду України на вимогу пенсіонера копія його паперової пенсійної справи?

 

Згідно із пунктом 4.8 розділу ІV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Порядок), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, паперові пенсійні справи зберігаються в органах, що призначають пенсії, за місцем проживання чи реєстрації або за місцем перебування пенсіонера.

Пенсіонерові, за його зверненням, надається виписка з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії з інформацією про періоди страхового стажу та заробітної плати (доходу), які враховані при розрахунку пенсії (пункт 4.9 розділу ІV Порядку).

Водночас, пенсіонер може ознайомитись з матеріалами пенсійної справи на прийомі в управлінні Пенсійного фонду України, в якому зберігається його пенсійна справа.

 

 

 

 

 

11 січня 2016 року

Зміни у пенсійному забезпеченні на 2016 рік    Управління Пенсійного фонду України в Старовижівському районі інформує, що з 1 січня 2016 року набрали чинності закони України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 № 928 (далі – Закон 928), «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 № 909 (далі – Закон 909), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911 (далі – Закон 911), якими врегульовано  питання пенсійного забезпечення  у 2016 році.
1. Законом 928 з 01.05.2016 року встановлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у розмірі 1 130 грн, з 01.12.2016  1 208 грн, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 01.05.2016  1 399 грн, з 01.12.2016  1 496 грн.
2. Відповідно до Закону 909:
- збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з сімнадцяти до двадцяти п’яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок; що становить з 01.01.2016 -  34 450 грн. (1 378 грн х 25), з 1 травня - 36 250 грн. (1 450 грн. х 25), з 1 грудня 38 750 грн. (1 550 грн. х 25).
- продовжено справляння податку на доходи фізичних осіб та військового збору з пенсій або щомісячного довічного грошового утримання.
Відповідно до ст.167.4 Податкового кодексу України ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування, визначеної у підпункті 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 кодексу.
До об’єкту оподаткування, яким є частина суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, що перевищує у 2016 році суму 4134,00 грн., застосовується ставка податку 15 відсотків, військового збору  - 1,5 відсотки.
3. Відповідно до Закону 911:
- встановлено пенсійний вік особам, які звертаються за призначенням пенсії за вислугу років згідно із п. «а» ст. 54, п. «е», «ж» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
При цьому передбачено право на призначення пенсії за вислугу років незалежно від віку особам, які мали вислугу років відповідної тривалості станом на  1 квітня 2015 року чи на 1 січня 2016 року.
- максимальний розмір пенсії/щомісячного довічного грошового утримання  судді у відставці  (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року не може перевищувати 10 740 грн.;
- продовжено особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам у 2016 році.
При цьому пенсії, призначені відповідно до законів України «Про державну службу», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» ветеранам військової служби виплачуються в повному обсязі. Належність до ветеранів військової служби підтверджується  відповідним посвідченням.
Додатково інформуємо, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка (зміни внесено до ст. 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» Законом 911).

 

11 січня 2016 року  

стаття 55. Окремі   категорії   працівників   інших   галузей народного господарства, які мають право на  пенсію за вислугу років (із змінами та доповненнями чинна на 01.01.2016 року

на пенсію за вислугу років мають:
     е)   працівники   освіти,  охорони  здоров’я  та  соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи   за переліком,   що   затверджується   у  порядку,  який визначається  Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати:
     з  1  квітня  2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;
     з  1  квітня  2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;
     з  1  квітня  2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;
     з  1  квітня  2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;
     з  1  квітня  2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;
     з  1  квітня  2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;
     з  1  квітня  2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;
     з  1  квітня  2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;
     з  1  квітня  2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;
   з  1  квітня  2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення:
які в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацами першим та другим цього пункту;
1971 року народження і старші за наявності вислуги років на цих посадах, передбаченої абзацами другим-одинадцятим цього пункту, та після досягнення ними такого віку:
50 років - які народилися з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року;
50 років 6 місяців - які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року;
51 рік - які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року;
51 рік 6 місяців - які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року;
52 роки - які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року;
52 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року;
53 роки - які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;
53 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року;
54 роки - які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року;
54 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970 року;
55 років - які народилися з 1 січня 1971 року.

 

Збільшення пенсій в грудні 2015 року інвалідам ІІІ групи

З 1 грудня 2015 року набуває чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265».
Постановою передбачено, що з 01.12.2015 року мінімальна пенсійна виплата у інвалідів ІІІ групи з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, не може бути менше 1074,00 грн.
На даний час проводиться масовий перерахунок для цієї категорії осіб, виплата пенсії в нових розмірах здійснюватиметься з грудня 2015 року.

Оксана Левчук
начальник відділу з питань призначення,
перерахунку та виплати пенсій
управління Пенсійного фонду України
в Старовижівському районі

Збільшення пенсій з вересня 2015 року

Законом України від 17.09.2015 року № 704-VIII “Про внесення змын до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» передбачено збільшення з 1 вересня 2015 року прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до 1074 грн.
У зв”язку зі зміною прожиткового мінімуму здійснюється перерахунок складових пенсійної виплати, які визначаються від цієї величини.
Так, перерахунку підлягають:
- мінімальний розмір пенсії та доплата за понаднормативний стаж,
- мінімальні пенсійні виплати, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, підвищення ветеранам війни, підвищення жертвам нацистських переслідувань, пенсії за особливі заслуги перед Україною.
Перерахунок не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України (крім випадків повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи).
Виплата перерахованої пенсії буде здійснена в жовтні 2015 року, у відомості включено пенсію за жовтень у нових розмірах  та доплату за вересень.

Ліна Бащук

Заступник начальника
управління Пенсійного фонду України
в Старовижівському районі

 

 

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт