Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
 01 вересня 2020 року

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВАС

        Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14 листопада 2019 року № 294-IX

          Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить:

                            з 1 січня 2020 року           - 2027 гривень

                            з 1 липня 2020 року         - 2118 гривень

                            з 1 грудня 2020 року        - 2189 гривень

Прожитковий мінімум для працездатних осіб становить:

                               

                           з 1 січня 2020 року     -  2102 гривня          

                            з 1 липня 2020року       - 2197 гривень

                             з 1 грудня 2020 року      - 2270 гривні

Мінімальна заробітна плата:

Місячний розмір:

     

з 1 січня 2020 року             - 4723 гривні,

     з 1 вересня 2020 року        - 5000 гривень (відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 25 серпня 2020 року № 822-IX)        

Погодинний розмір:

                        з 1 січня 2020 року              - 28,31 гривні,

                        з 1 вересня 2020 року        - 29,2 гривні

           Відповідно до Постанови правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 31.01.2020 № 211 «Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю» мінімальний розмір виплати допомоги по безробіттю з 01 березня 2020 року становить:

Для застрахованих осіб  -  1 800 гривень

Для незастрахованих осіб та для застрахованих осіб без урахування страхового стажу   - 650 гривень.

27 серпня 2020 року

Коротко_про_головне: Чи припиняють виплату допомоги по безробіттю у період професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

? Тривалість виплати допомоги по безробіттю, матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації скорочують на 90 календарних днів у випадку:

 звільнення з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин або за угодою сторін (на 90 календарних днів);
 звільнення з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7, 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, а також з аналогічних підстав, визначених іншими законами;
 приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу (зокрема за межами України) або здійснення іншої діяльності за винагороду в період одержання допомоги по безробіттю;
 порушення умов і строку реєстрації та перереєстрації як безробітного, а також недотримання рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню;
 перереєстрації безробітного, який був знятий із обліку за невідвідування центру зайнятості понад 30 кадендарних днів без поважних причин та не сприяв своєму працевлаштуванню;
 припинення без поважних причин професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості.


26 серпня 2020 року
 
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

#Довідник_робітничих_професій?Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування?

ℹ️Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливе без монтажу санітарно-технічних систем та устаткування. Холодне і гаряче водопостачання,? каналізація, центральне опалення – всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать від професіоналізму ?‍?робітника.

⁉️Основні задачі, над вирішенням яких працює фахівець: виконання робіт під час монтажу та випробування санітарно-технічних систем при здаванні виконаних робіт; розмітка місць прокладання трубопроводів, виконання вимірювання з натури щодо розміщення обладнання і трубопроводів; креслення чернеток і замірювальних ескізів з натури трубопроводів та за будівельними кресленнями. Також монтажник поводить улаштування в будівлях і спорудах систем опалення, вентиляції, водопровідних, газових і каналізаційних мереж.

➡️Представники цієї професії найчастіше працюють на ?будівництві. Можуть працювати в житлово-експлуатаційних організаціях, займаючись ремонтом і заміною старого сантехнічного обладнання на нове, або ж у приватних фірмах, які пропонують сантехнічні послуги населенню.

?Здобути кваліфікацію монтажника санітарно-технічних систем та устаткування 3-го розряду можна всього за шість місяців, пройшовши навчання у Львівському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Після закінчення отримаєте свідоцтво державного зразка.

✔️Якщо Вам більше 17-ти років, маєте повну загальну середню освіту та хочете здобути цю професію – телефонуйте ☎️ (0332) 72-53-01, і фахівці відділу організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості нададуть необхідну інформацію.❗️Витрати на навчання, проживання та проїзд бере на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.?
Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами!

25 серпня 2020 року

Держпраці посилює контроль за оформленням трудових відносин

 
Світлина від Управління Держпраці у Волинській області.

Криза COVID-19 вкотре оголила вразливість тих, хто вимушений працювати неофіційно, заробляти засобидля існування без гарантій і належного захисту. З початку 2020 року до травня включно спостерігалась тенденція до зменшення кількості офіційно зайнятого населення. Так, кількість працівників у травні цього року була майже на півмільйона меншою, ніж у травні минулого року.

Це стало викликом для держави і вимагає зробити перехід від неформальної до формальної зайнятості пріоритетним напрямом національної політики.

Тому, у червні 2020 року після пом’якшення карантинних заходів інспектори праці розпочали інформаційну роботу з роботодавцями щодо недопущення використання незадекларованої праці. В ході цієї роботи інспектори праці відвідували роботодавців і розповідали їм та працівникам про ризики і наслідки неукладення трудових договорів. Такими відвідуваннями охоплено майже 160 тис. роботодавців.

В результаті кількість офіційних працівників упродовж червня зросла на 59 тис. осіб.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України Держпраці починає за участі та сприяння інших органів (Державної податкової служби, Пенсійного фонду, центрів зайнятості, органів місцевого самоврядування, Національної поліції тощо) проведення контрольних заходів з питань виявлення неоформлених працівників.

В першу чергу заходи контролю будуть проведені у тих роботодавців, які мають високі ризики використання найманої праці без укладення трудових договорів. Виявлення таких роботодавців здійснюється шляхом аналізу інформації, наявної у різних органів державної влади та місцевого самоврядування.

Якщо ви вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, Ви помиляєтеся. Фінансові ризики та наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства.

Зрештою, навантаження щодо забезпечення виплати пенсій, лікарняних, утримання шкіл, лікарень, ремонту доріг тощо лягає на плечі відповідальних роботодавців та працівників, що сплачують податки.

Розмір штрафу за використання одного незадекларованого працівника може скласти 141 тис. грн. Тобто, замість сплати штрафу за 1 неоформленого працівника роботодавець може сплачувати єдиний соціальний внесок цілий рік за 11 працівників із розрахунку мінімальної заробітної плати або ж за 4 працівників із розрахунку середньої заробітної плати по Україні.

Будьте свідомими! Якщо у вас є неоформлені працівники – терміново укладіть з ними трудові договори.

Пам’ятайте, що незадекларована праця – не захищає від штрафу!

25 серпня 2020 року
 
 
 
Світлина від Державна служба зайнятості.

Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору?? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити? та залучити інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф.

Зрештою, через несплату податків та єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки? для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати дороги тощо.

❗️Пам’ятайте: незадекларована праця не захищає від штрафу

Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час.
Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою – копію направлення на проведення інспекційного відвідування.

Перевірка може проходити на місці або дистанційно.
Максимальний термін перевірки – ?до 10 днів.
Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень.

Інспектор може перевіряти будь-які документи? щодо працівників - наодинці або в присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками.

Під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото?, відео або аудіо, залучати правоохоронні органи?‍♀️?.

?З 1 вересня посилюється контроль за оформленням трудових відносин із працівниками?. Розмір штрафу за використання одного незадекларованого працівника може становити 141 тис. грн. Тобто, замість сплати штрафу за 1 неоформленого працівника роботодавець може сплачувати єдиний соціальний внесок цілий рік за 11 працівників із розрахунку мінімальної заробітної плати або ж за 4 працівників із розрахунку середньої заробітної плати по Україні.

?Оформлюйте працівників і не звертайте уваги на заплановані перевірки!

Інформаційні матеріали за посиланням ➡️ https://is.gd/6AsSit

25 серпня 2020 року

#Коротко_про_головне: Чи може вагітна жінка претендувати на виплату допомоги по безробіттю

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

 Виплату допомоги по безробіттю припиняють на період призначення безробітній жінці допомоги по вагітності та пологах, допомоги по догляду безробітним за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

21 серпня 2020 року

До уваги тих, хто шукає роботу❗️

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Запрошуємо 2️⃣5️⃣2️⃣8️⃣ серпня відвідати ?‍♀️?‍♂️семінари, тренінги, дні відкритих дверей, ярмарки вакансій, профорієнтаційні зустрічі, які відбудуться у філіях та центрах зайнятості області❗️

Ви дізнаєтеся про сучасні методи пошуку роботи та можливості самореалізації, випробуєте власні професійні здібності і схильності за допомогою тестів, отримаєте поради і консультації щодо шляхів працевлаштування❗️

Про тематику і час проведення цих заходів читайте на офіційному сайті обласного центру зайнятості: https://vol.dcz.gov.ua/a…/do-uvagy-tyh-hto-shukaye-robotu-95

 
 21 серпня 2020 року
 
 
 
Світлина від Державна служба зайнятості.

Чому нелегальна зайнятість залишається популярною?? А легальна зайнятість, що передбачає оформлення трудових відносин, сплату податків?, дотримання соціальних гарантій, багатьма роботодавцями сприймається не як прямий обов’язок, а як бонус чи конкурентна перевага? Відповідь на ці запитання криється в самому понятті «легальна зайнятість». Спробуємо розібратись.

 Легальна – означає визнана і дозволена законом?. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником. Про які ж гарантії йдеться?

Більш детально за посиланням ➡️ https://is.gd/1UUSR2

21 серпня 2020 року
 
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

#Зайнятість_без_обмежень: Кулінарне хобі Валентини Назарчук

Торти?, короваї й солодощі,? які випікає Валентина Назарчук, не лише оригінальні та красиві, а й дуже-дуже смачні. З її рук виходять солодкі кондитерські вироби, які стають окрасою сімейних свят.?

Як землевпорядниця освоїла тонкощі солодкого ремесла – читайте за посиланням ⤵️
https://kolkyrada.gov.ua/news/1594281371/…

20 серпня 2020 року

#Лайфхаки_для_успіху: Готуємо резюме.? Крок 1?

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Підготовка резюме – один із найважливіших кроків у процесі пошуку роботи. Від того, як буде складений цей документ, залежить не лише кар'єра, а, можливо, і все ваше подальше життя.?‍♀️?‍♂️ Тож пропонуємо вам дізнатися, яким має бути резюме.??

У який би спосіб ви не шукали роботу, – через знайомих, за допомогою газет або Інтернету – настане момент, коли вас попросять показати (або надіслати) своє резюме, адже це – візитівка потенційного працівника.

 Підготовча робота:
✔️Ознайомтеся з інформацією про сферу/компанію, в якій би ви хотіли працювати.
✔️Дізнайтеся, кого шукають роботодавці.
✔️Поцікавтеся, як себе презентувати в резюме і на співбесіді.
✔️Орієнтуйтеся, на що можна розраховувати, обговорюючи кар’єрні та фінансові очікування з роботодавцем.

 Проаналізуйте власний досвід та його відповідність вакансіям:
✔️ Окреме резюме – під кожну вакансію.
✔️ Уважно читайте текст вакансії – виділяйте ключові слова.
✔️ Сформулюйте перелік своїх професійних навичок та досягнень.

На прочитання резюме ? в середньому витрачають не більше 1–2 хвилин, тому дуже важливо відразу привернути увагу роботодавця, зацікавити його й спонукати призначити вам співбесіду.? При створенні резюме потрібно пам'ятати про те, що воно стане вашою візитівкою й повинне виділяти вас з усього потоку людей, які шукають роботу.☝️ Про те, як зробити його максимально ефективним, дізнайтеся вже наступного четверга у наших "Лайфхаках для успіху".?

А поки ж, якщо виникають питання щодо пошуку роботи, звертайтеся по консультацію до фахівців служби зайнятості.?

19 серпня 2020 року
 
 
Світлина від Державна служба зайнятості.

❗️Питання легалізації трудових відносин є актуальним питанням сьогодення. Тому що від офіційно нарахованої заробітної плати? та відповідно від сплачених соціальних внесків залежить набуття людиною страхового стажу.

Відповідно до чинного законодавства страховий стаж – це період, протягом якого працівник підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню та за який сплачені щомісячні страхові внески в сумі?, яка не може бути меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

З 01.01.2020 року мінімальна заробітна плата становить 4 723 грн, а отже, мінімальний страховий внесок – 1 039,06 грн (22% від мінімальної з/п). Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць? і обчислюється пропорційно до заробітної плати.

На жаль, є випадки, коли роботодавець не сплачує? страхові внески за своїх найманих працівників, тобто платить заробітну плату «в конвертах»✉️, а отже, ці періоди не враховуються до страхового стажу людини та не включаються як заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Більш детально за посиланням ➡️ https://is.gd/xu3gxH

19 серпня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

 

#Довідник_робітничих_професій: Оператор інформаційно-комунікаційних мереж ???

Якісне та ефективне оперування інформаційно-комунікаційними технологіями – запорука підвищення конкурентоспроможності в умовах глобалізації.?‍??‍? ІТ-індустрія не стоїть на місці, а фахівці, які з ними на «ти» – сьогодні одні з найбільш затребуваних.?

? Фахівці виконують роботи під керівництвом оператора інформаційно-комунікаційних мереж вищої кваліфікації; обслуговують обладнання інформаційно-комунікаційних мереж відповідно до визначеного порядку; готують до роботи обладнання та наглядають за станом інформаційно-комунікаційних мереж; своєчасно готують коригувальні дії у випадку появи недоліків у роботі обладнання; повністю слідкують за справністю інформаційно-комунікаційних мереж…

❗️ Щоб стати кваліфікованим спеціалістом у цій сфері вам знадобиться лише п’ять місяців. За цей час у Рівненському або ж Донецькому центрі професійно-технічної освіти ви здобудете професію оператора інформаційно-комунікаційних мереж.? У програмі навчання:  технологія роботи з інформаційно-комунікаційним устаткуванням;  проектування, монтаж та обслуговування апаратного забезпечення інформаційно-комунікаційних мереж;  програмне забезпечення інформаційно-комунікаційних мереж.

?Якщо вам 18+ і ви готові здобути цю професію – телефонуйте ☎️ (0332) 72-53-01, і фахівці відділу організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості нададуть необхідну інформацію. ❗️Витрати на навчання, проживання та проїзд бере на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами!?

#ВОЦЗ #ДЦЗ #профнавчання #довідник

18 серпня 2020 року

#Коротко_про_головне: Коли припиняють/відкладають/скорочують травалість виплати допомоги по безробіттю
Ч. 1

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

?Виплату допомоги по безробіттю припиняють у випадку:
 працевлаштування безробітного;
 поновлення безробітного на роботі за рішенням суду;
 вступу до навчального закладу на навчання з відривом від виробництва;
 відрахування з навчального закладу;
 призову на строкову або альтернативну (невійськову) службу;
 набрання законної сили вироком суду про позбавлення волі безробітного або направлення його за рішенням суду на примусове лікування;
 призначення чи отрмання права на призначення пенсії за віком, зокрема на пільгових умовах, пенсії за вислугу років або досягнення особою визначеного законом пенсійного віку;
 призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.

17 серпня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

#Довідник_робітничих_професій: Оператор ?маніпулятора (лісове господарство та лісозаготівля)

Така професія популярна у лісових господарствах?. Підприємства цієї галузі використовують маніпулятори?, які значно збільшують продуктивність лісозаготівельних робіт. Цими пристроями оснащують автомобілі? чи трактори?. Але спеціалістів, які би вміли професійно працювати з цим обладнанням, поки недостатньо. Тому проходження професійної підготовки за напрямом оператор маніпулятора – хороше підґрунття для успішної кар’єри. За місяць охочі зможуть пройти навчальний курс та отримати 4 розряд у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Під час навчання?‍? слухачі вивчать принцип дії та правила технічної експлуатації механізмів і систем гідравлічного маніпулятора. Після закінчення навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка?.

Усі витрати на навчання?‍? , проживання ? та проїзд ? бере на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця професія – тоді телефонуйте ☎️ (0332) 72-53-01, і фахівці відділу організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості нададуть необхідну інформацію. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами❗️
#ВОЦЗ #ДЦЗ #профнавчання #довідник

Раїса МельникОксана КосанюкAlla KovalchukVita Horkavchuk-DemchurХарківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості14 серпня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

#Зайнятість_без_обмежень: Французька мрія луцького подружжя

Усього за декілька хвилин ? їзди автівкою ? від центру Луцьк. Волинська Обл. Україна, у селі Жидичин, подружжя ?‍❤️‍?Марії та Назара Родзів створило власну лавандову плантацію. Кажуть, то їхня третя дитина,? місце спокою і натхнення ?після стресових робочих буднів.

Скільки квіточок та часу потрібно, аби виготовити пляшечку ефірної олії Читайте за посиланням ⤵️
http://www.volynpost.com/…/168105-ce--nasha-tretia-dytyna-n…

13 серпня 2020 року

Резюме - один з інструментів пошуку роботи

13 серпня 2020 року, в.о.директора Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості Тетяна Гаврилюк провела семінар з підготовки резюме.
Тетяна Василівна розповіла про правила написання резюме, структуру та його зміст. Звернула увагу, що складаючи резюме, необхідно виокремлювати, чим пошукач роботи відрізняється від інших претендентів-конкурентів на вакансію.
Учасники семінару застосували на практиці отримані знання – підготували власні резюме для презентації своїх професійних якостей і здібностей потенційним роботодавцям.

Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.

13 серпня 2020 року

#Лайфхаки_для_успіху: Де знайти роботу

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Перед тим, як почати шукати роботу,?️ необхідно чітко усвідомлювати, яку ви хочете та де її шукати. Пошук роботи = пошук вакансій. Де їх шукати Підказуємо?

?Державна служба зайнятості – єдина офіційна безоплатна база вакансій в Україні! Центр зайнятості має для тебе такі ресурси:
? сайт державної служби зайнятості https://vol.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy, де розміщені всі офіційні пропозиції працевлаштування, які є в базі державної служби зайнятості;
? можливість розмістити власне резюме;
? комп’ютери вільного доступу з виходом у мережу Інтернет;
? інформація у секторі самостійного пошуку роботи;
? організація онлайн-співбесід із роботодавцем;
? ярмарки вакансій тощо.

? Сайти з пошуку роботи – перегляд вакансій на сайтах надає можливість визначити, які вимоги висувають до претендентів та пропонуєть рівень заробітної плати.

? Соціальні мережі. Більшість із нас активно користуються соціальними мережами і месенджерами Facebook, TelegramWeb, Linkedln, Instagram. Користуючись ними, ми маємо можливість не лише спілкуватись, але й дізнаватись певну інформацію, у тому числі й щодо пошуку робот

? Особисті контакти. Це чи не найбільш розповсюджений спосіб пошуку роботи, адже рівень довіри до рекомендацій значно вищий, аніж до, скажімо, звичайного оголошення на сайті.

?Засоби масової інформації (преса, радіо, телебачення) також можуть надати нам інформацію про актуальні вакансії.

? Кадрові агентства виконують оплачувані компаніями-роботодавцями замовлення на пошук і добір персоналу.

Більше про ці варіанти пошуку роботи дізнайся за посиланням?https://vol.dcz.gov.ua/…/layfhakydlyauspihu-de-znayty-robotu

Виникають питання щодо працевлаштування Звертайся по консультацію до фахівців центру зайнятості ☎️(0332) 72-52-40.

Використовуй лайфхаки та стань успішним!??

13 серпня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

#Коротко_про_головне: Кому нараховують недоодержану суму допомоги по безробіттю у випадку смерті безробітного

?Відповідно до статті 37 Закону України "Про загальообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", суми матеріального забезпечення на випадок безробіття, що належать безробітному відповідно до цього Закону і залишилися недоодержаними у зв’язку з його смертю, ❗️виплачуються непрацездатним особам, які перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання.

Такими непрацездатними особами є:

?діти, які не досягли 18 років, учні та студенти (курсанти, слухачі, стажисти) очної форми навчання - до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років;

?один із батьків або дружина (чоловік) померлого чи інший член сім’ї, якщо він не працює та доглядає дітей, братів, сестер або онуків померлого, які не досягли 8 років;

?неповнолітні діти, на утримання яких померлий виплачував або був зобов’язаний виплачувати аліменти.

❗️Батькам, дружині (чоловіку), а також членам сім’ї, які проживали разом з безробітним на день його смерті, сума недоодержаного матеріального забезпечення на випадок безробіття виплачується і в тому випадку, якщо вони не належать до кола непрацездатних осіб, які перебували на утриманні померлого.

❗️ У випадку звернення кількох осіб за належною до виплати сумою матеріального забезпечення на випадок безробіття вона ділиться між ними порівну.

❗️ Виплата здійснюється у випадку, якщо звернення за належною до виплати сумою матеріального забезпечення на випадок безробіття надійшло не пізніше 6 місяців після смерті безробітного.

12 серпня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

#Довідник_робітничих_професій: Оператор комп’ютерної верстки?

Знавець комп’ютерної верстки створює макет сторінки?, який буде містити текст, малюнки, фотографії. Ця професія охоплює весь спектр видавничої справи, комп’ютерного дизайну ?та поліграфічних послуг. Працює верстальник у редакторі з введенням тексту, який містить спеціальну термінологію, математичні, хімічні, астрономічні та інші однорядкові формули, різні алфавіти, рядки зі шрифтовими виділеннями.

Ця професія вимагає доброї пам’яті, точності сприйняття, стійкої концентрованої уваги, наочно-образного мислення.

У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості? упродовж 5 місяців можна здобути цю професію.

Слухачі опанують обробку текстової та графічної інформації, основи технології поліграфічного виробництва. Після закінчення курсу – отримають свідоцтво держзразка?. Потому вони можуть працювати у видавництві, дизайн-студії друкарні, рекламному агентстві, а також відкрити власну поліграфічну фірму.

Витрати на навчання?‍?, проживання ?та проїзд ?бере на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила ця професія – тоді телефонуйте ☎️(0332) 72-53-01, і фахівці відділу організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості нададуть необхідну інформацію. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами 

11 серпня 2020 року
 
 
 Світлина від Державна служба зайнятості.

 

#питання_відповідь

Більшість центрів зайнятості повертаються до звичного режиму роботи та відновлюють особистий прийом безробітних. Протягом останніх карантинних місяців для реєстрації в службі зайнятості достатньо було заповнити лише дві заяви?? та надіслати їх на ?електронну пошту центру зайнятості. Нагадуємо, що громадяни, які реєструвалися онлайн, повинні взяти з собою на запланований особистий прийом до кар’єрного радника оригінали документів. Яких саме? Ось перелік ⤵️

 паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України

 облікова картка платника податків

 трудова книжка (цивільно-правовий договір або документ, який підтверджує період зайнятості)

 диплом або інший документ про освіту

 військовий квиток (у разі потреби)

Більш детально ТУТ ➡️ https://is.gd/WfOF8H

Якщо у вас є питання – телефонуйте. Деталі за номером «гарячої лінії»? 0 800 50 99 66

10 серпня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

#Довідник_робітничих_професій: Оператор верстатів із програмним керуванням?‍?

Автоматизація – це сьогодення і майбутнє розвитку промисловості?. Вже зараз на підприємствах працюють токарні, фрезерні, шліфувальні верстати з програмним керуванням?. Їх обслуговують висококваліфіковані фахівці – оператори верстатів із програмним керуванням. Вони забезпечують процес оброблення металевих деталей? на верстатах з програмним керуванням, ведуть процес їх оброблення з пульта керування машини, стежать? за роботою систем верстатів, які обслуговують.

Для підготовки операторів верстатів із програмним керуванням у Одеському та Харківському центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості обладнані сучасні майстерні. Під час навчання ?‍?слухачі опанують основи гідравліки та механіки, навчаться читати креслення?, отримають потрібні допуски, а також вивчать будову й правила керування верстатами з програмним керуванням.

14 вересня Одеський ЦПТО відновлює навчання за цією професією, яке триватиме 5 місяців. Витрати на навчання, проживання? та проїзд ?бере на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Якщо вас зацікавила ця професія – тоді телефонуйте☎️ (0332) 72-53-01, і фахівці відділу організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості нададуть необхідну інформацію. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами 

7 серпня 2020 року
 
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

До уваги тих, хто шукає роботу❗️

Запрошуємо 1️⃣0️⃣1️⃣4️⃣ серпня відвідати ??‍♀️семінари, тренінги, дні відкритих дверей, ярмарки вакансій, профорієнтаційні зустрічі, які відбудуться у філіях та центрах зайнятості області❗️

Ви дізнаєтесь про сучасні методи пошуку роботи та можливості самореалізації, випробуєте власні професійні здібності і схильності за допомогою тестів, отримаєте поради і консультації щодо шляхів працевлаштування!
Про тематику і час проведення цих заходів читайте на офіційному сайті обласного центру зайнятості:
https://vol.dcz.gov.ua/a…/do-uvagy-tyh-hto-shukaye-robotu-93

7 серпня 2020 року
 
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

#Зайнятість_без_обмежень: Школа життя Анатолія Рабочаускаса

Напередодні професійного свята ? дізнаємося про тонкощі будівничої справи ? від наймолодшого керівника? "Техно Модуль".

Про нові та успішні проєкти – читайте за посиланням? https://business.rayon.in.ua/…/6637-groshi-tse-edina-mova-i…
Бізнес.Район Техно Модуль

7 серпня 2020 року
 
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Чи може особа, яка має право займатися адвокатською практикою,?‍?? отримати статус безробітного

Відповідно до статті 1️⃣3️⃣ Закону № 5️⃣0️⃣7️⃣6️⃣, адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою.☝️

Згідно з даними Реєстру, можливо зробити висновок про обраний адвокатом вид адвокатської діяльності, а також її стан (зупинення/припинення) на дату звернення особи в службу зайнятості.?‍??‍?

Отже, адвокат – особа, яка забезпечує себе роботою самостійно, належить до зайнятого населення та не може бути визнаним безробітним.?‍♀️?‍♂️

Натомість, протягом строку зупинення права на заняття адвокатською діяльністю ❗️ адвокат не має права її здійснювати, а тому може бути зареєстрований як безробітний в державній службі зайнятості ✍️ за умови відсутності на ринку праці підходящої роботи.

 

6 серпня 2020 року

#Лайфхак_для_успіху: З чого почати пошук роботи

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Існує чимало порад, як знайти роботу. Проте більшість пошукачів? концентрує увагу на джерелах вакансій та складанні резюме. Та для успішного працевлаштування необхідно передбачити й інші моменти, що характерні для подальшого кар’єрного розвитку, умов праці тощо. Перш за все, необхідно детально дослідити вимоги працедавців та співставити їх зі своїми знаннями і навичками. У процесі пошуку роботи можна виокремити конкретні кроки для побудови стратегії пошуку роботи.

Аналізуємо власний досвід на відповідність вакансії: важливий момент  реальна оцінка власних навичок, рівня вмінь та відповідність вимог щодо займаної посади. Визначаємо, яка робота нам потрібна – робота «на зараз» чи на тривалий час. Співставляємо, наскільки вимоги роботодавця відповідають знанням та навичкам претендента.

На новій роботі виникне низка запитань:
 робочий графік;
 корпоративна культура;
 замовники послуг, із якими працює компанія;
 чим доведеться пожертвувати;
 які нові обов’язки з’являться у процесі роботи;
 чи доведеться додатково навчатися.

Формулюємо вимоги щодо майбутньої роботи: необхідно об’єктивно оцінити свій професійний багаж – освіту, вік, проєкти, над якими вдалося працювати, як навики відповідають сучасним тенденціям в обраній сфері. Одночасно з цим ви маєте чудову нагоду замислитися, що в роботі для вас важливе:
✔️отримання гідної заробітної плати;
✔️можливості кар’єрного зростання;
✔️дотримання безпечних умов праці та режиму роботи;
✔️транспортна доступність;
✔️довіра і можливості реалізації своїх ідей тощо.

Виникають запитання щодо пошуку роботи Звертайся по консультацію до фахівців центру зайнятості❗️
Щоб переглянути контакти центрів зайнятості – тисни сюди https://vol.dcz.gov.ua/…/uvaga-nagaduyemo-kontakty-garyachy…

Використовуй лайфхаки та стань успішним❗️

 

6 серпня 2020 року

Чи можна за сприяння служби зайнятості пройти профорієнтаційне тестування в період карантинних обмежень?

 
Світлина від Державна служба зайнятості.

Відповідь⤵️

Так, можна. Вам потрібно перейти за посиланням ➡️ http://profi.dcz.gov.ua/

Наступний крок – це реєстрація на сайті. Якщо ж ви раніше реєструвалися, потрібно увійти в свій обліковий запис через позначку ➡️ "вхід".

Далі слід обрати тест, який вам до вподоби, та натиснути позначку ➡️ "почати тест".

Після проходження тесту система видасть результат .

 

5 серпня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Овочівник?

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Цей працівник вирощує овочеві? культури. Він працює переважно на відкритому повітрі?, а також у теплицях. Спрогнозувати врожайність сорту, вгадати оптимальний час посадки й запропонувати нові перспективні сорти – ось головні завдання, які щодня вирішують професійні овочівники.

На ринку праці такі фахівці потрібні на виробництві овочів у колективних сільськогосподарських підприємствах, комунальних та приватних господарствах.

Усіх охочих вивчати сучасні технології вирощування овочів?, основи агротехніки та технологію виконання ручних робіт чекають у Донецькому чи Херсонському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Навчання триває майже чотири місці. Усі витрати на навчання?‍?, проживання? та проїзд ?бере на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила ця професія – тоді телефонуйте☎️ (0332) 72-53-01, і фахівці відділу організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості нададуть необхідну інформацію. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами

4 серпня 2020 року

#Коротко_про_головне: За яких умов диплом про освіту, виданий вищим навчальним закладом Республіки Польща,?‍??‍? може враховуватись при обчисленні допомоги по безробіттю

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

Згідно з Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 № 792,?для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу, подає заяву про надання статусу безробітного та пред’являє, зокрема, документ про освіту.☝️

❗️Щодо підтвердження перерви страхового стажу іноземним документом про освіту, що виданий навчальним закладом Республіки Польща,?? повідомляємо: згідно з інформацією Міністерства закордонних справ України, іноземні офіційні документи користуються доказовою силою офіційних документів на території України в таких випадках:

? За умови їх засвідчення штампом апостиль, якщо вони складені на території держав-учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (1961 р.).

? Без будь-якого додаткового засвідчення, якщо вони складені на території держави, з якими Україна має відповідні дво- або багатосторонні договори.

? За умови наявності консульської легалізації, якщо вони складені на території держав, із якими Україна не має вищезазначених договорів.

Більше інформації ? https://www.dcz.gov.ua/…/za-yakyh-umov-dyplom-pro-osvitu-vy…

 
4 серпня 2020 року

#питання_відповідь

? Чи можна за сприяння служби зайнятості пройти профорієнтаційне тестування в період карантинних обмежень?

 
Світлина від Державна служба зайнятості.

Відповідь⤵️

Так, можна. Вам потрібно перейти за посиланням ➡️ http://profi.dcz.gov.ua/

Наступний крок – це реєстрація на сайті. Якщо ж ви раніше реєструвалися, потрібно увійти в свій обліковий запис через позначку ➡️ "вхід".

Далі слід обрати тест, який вам до вподоби, та натиснути позначку ➡️ "почати тест".

Після проходження тесту система видасть результат .

4 серпня 2020 року
 

Орієнтуйтеся в світі актуальних професій?‍⚕️?‍??‍??‍??‍??‍??‍??‍??‍⚖️ разом із нашим компасом?

Серпнева добірка для вас??

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Орієнтуйтеся в світі актуальних професій?‍⚕️?‍??‍??‍??‍??‍??‍??‍??‍⚖️ разом із нашим компасом?

Серпнева добірка для вас??

3 серпня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

#Довідник_робітничих_професій: Обліковець із реєстрації бухгалтерських даних

Цей працівник ?займається реєстрацією господарських даних, забезпечує оптимальну економічну діяльність підприємства, здійснюючи суворий облік. Він перевіряє? одержані первинні документи за формою та змістом, систематизує їх, виводить підсумки цифрової інформації у них за видами, напрямами та періодами.

Потреба в обліку доходів і витрат?, а також у регулюванні грошових потоків постійно зростає. Це й визначає актуальність професії обліковця із реєстрації бухгалтерських даних. Нині шестеро роботодавців? шукають працівників на цю посаду з гідною заробітною платою?.

Якщо ж вам до душі працювати із документами, то за 8 місяців у Донецькому чи Одеському центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості викладачі навчать вас бухобліку, економіці підприємства, основам статистики, фінансам тощо.

Витрати на навчання, проживання та проїзд бере на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Якщо вас зацікавила ця професія – тоді телефонуйте (0332) 72-53-01, і фахівці відділу організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості нададуть необхідну інформацію. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами ❗️

 

 31 липня 2020 року

#Зайнятість_без_обмежень: У карантин – нова професія!

Лучанка Олеся Задонцева?‍?під час карантину почала вишивати взуття? бісером. Про це майстриня розповіла? журналістам Суспільне Волинь.

Скільки часу? потрібно майстрині, аби перетворити пару взуття чи капці на вишивані – читайте тут⤵️
https://suspilne.media/…/50802-karantinne-hobi-lucanka-ozd…/

Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

29 липня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Налагоджувальник верстатів і маніпуляторів із програмним керуванням?

Сучасні верстати з програмним керуванням?‍? обладнані новітніми й складними електромеханічними пристроями. Робота налагоджувальника дуже відповідальна й вимагає інтелектуального підходу вирішення проблем. Особливості роботи передбачають не лише налагоджування і переналагодження верстатів, а й певні навички та знання.

Робітник? цієї професії має вміти складати весь технологічний процес обробки будь-яких деталей⚙️, знатися на кінематичних схемах ?та пристроях різноманітних верстатів із програмним керуванням. Окрім цього, налагоджувальник за формулами розраховує режими різання.

На сьогодні комп'ютерні технології міцно увійшли в наше життя і в цій сфері виникла велика потреба в грамотних і кваліфікованих фахівцях. Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості упродовж 4 місяців дасть усім охочим теоретичні знання та практичні навички, які слухачі відпрацьовують на підприємствах.

Витрати на навчання?‍? , проживання ? та проїзд? бере на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Якщо вас зацікавила ця професія чи ви уже працюєте муляром, та у вас нема диплома – тоді телефонуйте ☎️(0332) 72-53-01, і фахівці відділу організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості нададуть необхідну інформацію. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами❗️

#ВОЦЗ #ДЦЗ #профнавчання #довідник

Раїса МельникОксана КосанюкAlla KovalchukVita Horkavchuk-Demchur

Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

28 липня 2020 року

#Коротко_про_головне: Чи можна зареєструватися в центрі ✍️ зайнятості не за місцем проживання

Так, відповідно до частини 3️⃣ Постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. № 792 ? щодо Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, ? центр зайнятості проводить облік осіб незалежно від зареєстрованого місця проживання ? чи перебування таких осіб.

Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

27 липня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Муляр

Це – будівельний?‍♂️ робітник, який виконує роботи з мурування ?або ремонту конструкцій зі штучних і природних будівельних матеріалів. Муляри зводяться цегляні житлові будинки?, промислові комплекси?, гідротехнічні споруди та мости?. Виробничі операції він виконує ручними інструментами: кельма, молоток-кирка, ковш-лопата, розшивки. Муляр може працювати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі? (можливо, на висоті).

Нині вакансії муляра на ринку праці актуальні. Адже саме він втілює у життя ідеї архітекторів?‍♀️ та проектувальників і відповідає за комфорт, зручність та довговічність будівель?. Він знає основні властивості будівельних матеріалів і розчинів; гідроізоляційних матеріалів, що застосовують для ізоляції фундаментів та стін; прості системи кладки і перев’язки швів; правила роботи ручним та електричним інструментами?; вимоги до якості цегляної кладки та збірних залізобетонних конструкцій, що монтуються тощо.

Якщо вас зацікавила ця професія чи ви уже працюєте муляром, та у вас нема диплома – тоді телефонуйте ☎️(0332) 72-53-01, і фахівці відділу організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості нададуть необхідну інформацію. До слова, перша група йде ?‍♂️на навчання 3 вересня до Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ). Наступну плануємо – 14 вересня у Рівненському ЦПТО. У Харкові та Луганську теж можна здобути цей фах. Термін навчання – 5 місяців.

Витрати на навчання ?‍? , проживання ? та проїзд ? бере на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами❗️
#ВОЦЗ #ДЦЗ #профнавчання #довідник

Раїса МельникОксана КосанюкAlla KovalchukVita Horkavchuk-Demchur

Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

24 липня 2020 року 

#Коротко_про_головне: Щодо реєстрації в службі зайнятості ✍️ для оформлення пенсії за віком ?‍??‍? внаслідок дострокового виходу?

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Основні законодавчі акти,?щорегулюють правовідносини у сфері зайнятості населення та страхування на випадок безробіття – закони України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 та «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 (зі змінами).☝️

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2018 № 5-р/2018 ?‍⚖️?‍⚖️ поновлене право громадян похилого віку на достроковий вихід на пенсію на підставі статті 2️⃣1️⃣ Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»,? що була виключена на підставі Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»,? прийнятого Верховною Радою України 28.12. 2014 за № 76-VIII (далі – Закон № 76).

❗️Поновлена норма гарантує право на достроковий вихід на пенсію громадянам похилого віку за півтора року до встановленого законодавством строку, якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі,? передбачений абзацом першим частини першої статті 2️⃣8️⃣ Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Більше ? https://www.dcz.gov.ua/…/shchodo-reyestraciyi-v-sluzhbi-zay…

24 липня 2020 року 
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Усе своє свідоме життя лучанка Світлана Сасюк?‍?, її чоловік Леонід?‍♂️ та двоє дітей ?? Марко і Дарина прожили у квартирі?. Нині вони стали власниками садиби?. З переїздом? довелося змінити "квартирник" на "садибник". Чому Від чого відмовилася родина?‍?‍?‍? і до чого звикала – читайте за посиланням ⤵️
http://www.volynpost.com/…/1944-ne-prosto-budynok-z-ievrore…

Ви, Садиба "Місце щасливих", молодці❗️

23 липня 2020 року

Що допоможе "провалити" співбесіду?

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Співбесіда ?з роботодавцем – основна форма добору кандидатів ?на робоче місце. Пам’ятайте: успіх у працевлаштуванні залежить не тільки від Ваших професійних якостей та кваліфікації, але й від того, яке враження Ви справите на роботодавця під час розмови. Ось кілька корисних порад, які допоможуть успішно пройти співбесіду.

Дізнатись більше про вакансії, вимоги роботодавця ?до кандидата та інформацію, можна за посиланням https://vol.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy…

Пройшовши курс на онлайн-платформі Освітньому порталі Державної служби зайнятості "Успішне працевлаштування: що потрібно знати?" Ви дізнаєтесь стратегії пошуку роботи, які працюють. Детальніше за посиланням https://skills.dcz.gov.ua/…/yak-znajty-robotu-svoyeyi-mriyi/
#ВОЦЗ #ДЦЗ

23 липня 2020 року
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Хочете здобути професію, яка на ринку праці "на розхват" Тоді у вересні ?вас чекають у місті Харків • Kharkiv • Харьков . Викладачі у Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відновлюють навчання дорослого населення за професією "Машиніст крана (кранівник)".

Витрати на навчання?‍?, проживання? та проїзд ? бере на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

❗️ Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами❗️
☎️Телефонуйте – (0332) 72-53-01, (099) 327-11-86.

22 липня 2020 року

Coursera: Новий виток ?у кар’єрі безробітних

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Під час карантинуCourseraзініціювала надати безробітним?різних країн безоплатний доступу до своїх навчальних програм?. Україна належить до переліку країн першої хвилі, що має таку можливість. Coursera – це 3 800 безоплатних курсів?‍? для українців, які втратили роботу, серед них і через пандемію. Безробітні України за допомогою Державна служба зайнятості можуть долучитись до навчання та отримати сертифікат ?безоплатно.

Як здобути сертифікат про навчання у кращих університетах світу – читайте за посиланням ⤵️ https://vol.dcz.gov.ua/…/coursera-novyy-vytok-u-karyeri-bez…

Читайте також https://www.coursera.org/

22 липня 2020 року

Зворотний зв'язок з нашими клієнтами має бути постійним?.

?Для того, аби вдосконалювати наші послуги і ставати ще більш клієнтоорієнтованими, створено #опитування_для_громадян на сайті.

 
Світлина від Державна служба зайнятості.

Google-форма за посиланням ➡️ https://cutt.ly/YaJBcK1

Ми хочемо врахувати всі ваші побажання і зауваження, а також мотивувати наших фахівців словами вдячності.
Чекаємо ваших відгуків!

Як і раніше, ви можете надіслати електронне звернення з вашими запитаннями ➡️ https://is.gd/H4auah

Наші фахівці впродовж 15 робочих днів надішлють Вам письмову відповідь?.

Нагадуємо, що в службі зайнятості працює ?телефонна «гаряча лінія» – 0800 50 99 66

(будні – з 09.00 до 18.00, п’ятниця – 09.00 - 16.45).

Дзвінки безкоштовні.
До зв’язку?!

22 липня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення?

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Цей висококваліфікований робітник?вміє не тільки працювати з офісними додатками (текстовим редактором, електронними таблицями?, базами даних, графікою, презентаціями), а й знається на інформаційних технологіях?.

Випускники цієї професії можуть працювати у сервісних центрах із продажу й ремонту комп’ютерної?, офісної? та побутової техніки?, Інтернет-провайдерів, фірмах, що розробляють різні програми, на підприємства всіх видів економічної діяльності.

Після закінчення навчання робітник?‍♂️ вміє встановлювати операційну систему ?та її налагоджувати, здійснює програмне забезпечення глобальних та лінійних мереж; працює з драйверами; створює і підтримує відповідні бази даних?; обслуговує обладнання інформаційних систем, згідно з встановленим порядком.

Від моменту послаблення карантинних обмежень Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відновлює навчання дорослого населення. Тож уже 3 серпня усі охочі? можуть здобути нову професію, потрібно лише зателефонувати (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звернутися до найближчого центру зайнятості. Курс навчання триватиме до 14 квітня? 2021 року. Якщо ж вас не влаштовують терміни, то «одеський Центр Професійно-Технічної Освіти» чекає вас 10 серпня. Витрати на навчання?‍?, проживання? та проїзд ? бере на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами❗️

#ВОЦЗ #ДЦЗ #профнавчання #довідник

21 липня 2020 року

#Коротко_про_головне: За яких умов член ОСГ ?‍??‍? може бути зареєстрованим як безробітний та отримувати допомогу по безробіттю

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Статтею 8️⃣ Закону України «Про особисте селянське господарство»? визначено, що члени особистих селянських господарств є особами, які забезпечують себе роботою самостійно і, відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" (далі - Закон)? належать до зайнятого населення за умови, що робота в цьому господарстві для них є основною.☝️

Відповідно до підпункту 2️⃣ пункту 1️⃣8️⃣ Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу,? затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792, ведення особистого селянського господарства вважається основною роботою для члена такого господарства за умови, що протягом 1️⃣2️⃣ місяців,? які передували дню звернення до центру зайнятості, він провадив лише таку діяльність чи одночасно перебував у трудових відносинах або був зайнятим згідно з частиною 1️⃣ статті 4️⃣ Закону? менше шести місяців.

Більше ? https://www.dcz.gov.ua/…/za-yakyh-umov-chlen-osg-mozhe-buty…

21 липня 2020 року

Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відновлює навчання. Із 3 серпня стартуємо за професіями плодоовочівник??, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення?.

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 
❗️ Для усіх охочих опанувати новий фах – телефонуйте ☎️(0332) 72-53-01, (099) 327-11-86.
#ВОЦЗ #ДЦЗ #профнавчання
 21 липня 2020 року

? Якщо людина втратила трудову книжку, чи може вона зареєструватися в центрі зайнятості?

 
Світлина від Державна служба зайнятості.

Відповідаємо⤵️

У разі втрати трудової книжки? людині необхідно подати дублікат трудової книжки або ж довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи, або цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує періоди зайнятості.

❗️Звертаємо увагу, що трудова книжка? має пред’являтися не тільки під час реєстрації як безробітного, а й під час кожного відвідування центру зайнятості. Таким чином працівник центру перевіряє, чи не працевлаштувався шукач роботи самостійно і чи не втратив при цьому право на отримання допомоги по безробіттю.

20 липня 2020 року 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Цей фахівець?‍♂️ сільського господарства займається культивуванням овочів?, плодів?, ягід?. Його завдання – вирощувати високі й сталі врожаї високоякісних плодів на основі впровадження досягнень науки й передового досвіду, щоб забезпечити населення цінними, екологічно-чистими продуктами. Плодоовочівник? займається вивченням біологічних особливостей плодових рослин?, як складових частин екологічної системи, закономірностей їх росту і розвитку залежно від екологічних ?факторів.

Якщо Ви не вагаючись знаєте відповідь на питання: кавун ?– це ягода, фрукт чи овоч, то уже 3 серпня вас чекають у Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості❗️ Упродовж майже чотирьох місяців Ви досконало вивчите ?‍?плодоовочівництво, основи землеробства й екології, шкідників? та хвороби сільськогосподарських культур, механізація сільськогосподарського виробництва, зберігання і переробка сільгосппродукції, охорона праці.
Також цю професію можна здобути в Херсонський центр професійно-технічної освіти ДСЗ.

Що ж до витрат на навчання✍️, проживання ?і проїзд? – то їх профінансує Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

❗️ Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайтеся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами
#ВОЦЗ #ДЦЗ #профнавчання #довідник

17 липня 2020 року

Скористайтеся нагодою здобути нову професію, аби в подальшому отримати перспективну роботу із гідною платнею?.

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Викладачі Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості 27-28 липня чекають? охочих здобути професію манікюрника та педикюрника.

Під час навчання?‍? Ви отримаєте фінансову підтримку (тільки для зареєстрованих безробітних) - компенсування витрат на проїзд? до навчального закладу, виплата матеріальної допомоги?, згідно з чинним законодавством, повне забезпечення усіма необхідними матеріалами.

У Харків • Kharkiv • Харьков Вас очікують затишні зали бібліотек?, комфортні умови проживання. Навчальні кабінети, майстерні та лабораторії, облаштовані сучасним високотехнологічним обладнанням і устаткуванням, випущеним провідними фірмами світу, де проходили стажування викладачі та майстри, які залучаються до викладання теоретичного курсу та виробничого навчання.

17 липня 2020 року

#Коротко_про_головне: Чи видає Державна служба зайнятості ?? ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Відповідно до пункту 1️⃣8️⃣ постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 № 609 «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»? органом ліцензування діяльності посередництва у працевлаштуванні за кордоном та, відповідно, органом, який видає ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном, визначене Міністерство соціальної політики України.☝️

17 липня 2020 року

Хочете на море?, а квитків? немає та й вдома?‍?‍?‍? не пускають У нас для вас серйозна пропозиція: оберіть ?професію – живіть в Одеса, Україна.

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

➡️Гортайте нижче, там є умови ?

Якщо Ви хочете отримати гідну роботу, знайти? стабільність у своєму житті, відчути себе успішним - скористайтеся можливістю отримати це через якісне професійне навчання ?‍??‍?в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Для зареєстрованих безробітних професійна підготовка відбувається за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (проживання та проїзд).

‼️Отож Державний навчальний заклад Одеський центр ПТО ДСЗ чекає охочих, які готові упродовж п'яти місяців здобути новий фах та у вільний час? ніжитися на сонечку☀️.
Навчаймося разом❗️
#ВОЦЗ #ДЦЗ #профнавчання

16 липня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

 
 

Грамотне резюме?

Що і як краще записати ✍️у резюме Як за допомогою однієї сторінки презентувати себе у вигідному світлі Пропонуємо скористатися порадами щодо складання резюме.

Розмістити власне резюме? можете за посиланням https://vol.dcz.gov.ua/userSearch/resume…

Пройшовши відео-курс ?на онлайн-платформі Освітньому порталі державної служби зайнятості "Створення резюме на сайті", ви навчитеся створювати резюме та розміщувати на сайті.
Детальніше за посиланням https://skills.dcz.gov.ua/cour…/stvorennya-rezyume-na-sajti/

15 липня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

Ця професія має великий попит на ринку праці, адже сьогодні відроджується виробництво, оновлюється обладнання⚙️ підприємств та зростає попит на кваліфікованих працівників.

Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування – це абсолютно новий тип робітника?, необхідний у сучасних умовах розвитку суспільства. Навчають цих фахівців у Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості упродовж 5-ти місяців. Після закінчення цього терміну слухачі? отримують свідоцтво ? держзразка. Вони готові розпочати працювати, бо вже знають як і вміють діагностувати комп’ютер?, налаштувати програмне забезпечення та знищувати віруси?. Можуть контролювати безпеку комп’ютерної мережі та впроваджувати нові методики на випередження хакерських атак?.

Що ж до витрат на проживання ? і проїзд? , то їх профінансує Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
☎️Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайтеся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами ❗️

#ВОЦЗ #ДЦЗ #профнавчання #довідник

 15 липня 2020 року

#Коротко_про_головне: Чи можлива співпраця ?іноземних посередників та ДСЗ у частині працевлаштування громадян України ?? за кордон

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Питання працевлаштування українських громадян за кордон не належить до компетенції державної служби зайнятості.❗️

Водночас, надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном регулюється статтею 3️⃣8️⃣ Закону України «Про зайнятість населення».?‍⚖️?‍⚖️ Діяльність суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні ?‍♀️?‍??‍??‍? за кордоном, підлягає ліцензуванню ? і регулюється законами України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про зайнятість населення»? та іншими законодавчими актами України.☝️

Детальніше - за посиланням ?https://www.dcz.gov.ua/…/shchodo-spivpraci-inozemnyh-posere…

14 липня 2020 року
 
 Світлина від Prometheus.

 

Нарешті це сталося! EnglishDom - онлайн школа английского языка запускає на Prometheus один з найбільш очікуваних безкоштовних онлайн-курсів – «Англійську для початківців»

Курс “Англійська для початківців” складається з 25-ти занять. Це короткі відеоуроки та тести на закріплення матеріалу. Програма розрахована на заняття по два уроки щотижня протягом трьох місяців.

Курс підійде для людей, які вивчають англійську з нуля, знають до 100 слів та бажають опанувати базову граматику. Після його закінчення студент зможе розповідати про себе, родину, погоду, гаджети, мандрівки, свята та традиції, а також ставити загальні запитання, читати і писати нескладні тексти.

“Англійська для початківців” – це 100 відео, 200 тестових тренувань та 750 слів, – розповідає співзасновник та CEO онлайн-школи англійської мови EnglishDom Максим Сундалов. – Ми вклали в цей курс десятирічний досвід наших методистів, застосувавши комунікативні методики Кембриджа й Оксфорда.

У свою чергу платформа Prometheus надала експертизу зі створення масових відкритих онлайн-курсів. За статистикою нашого цифрового підручника, рівень Elementary – найзатребуваніший серед користувачів.

Сподіваємось, курс надихатиме українців опанувати англійську та стане в нагоді школярам і освітнім установам, які зможуть інтегрувати його в навчальний процес та познайомитись із сучасними технологіями EdTech”.

Ми просимо Вас поширити цю інформацію, аби якомога більша кількість українців мали змогу безкоштовно навчатися англійській мові!
https://courses.prometheus.org.ua/…/course-v1:Promet…/about…

13 липня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Монтажник гіпсокартонних конструкцій

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Це спеціаліст?із гіпсокартонних конструкцій, від якого залежить естетичний вигляд інтер’єру. Здебільшого – це стелі (євро) із різною підсвіткою?‍♂️ площини, об’ємами, кольорами. Особливість цього напрямку – оздоблення? приміщень, яке має відповідати нормам і правилам монтажних конструкцій.

Монтажник – нова і водночас сучасна професія на ринку, та жоден будівельник?вже не може уявити себе без технологій сухого будівництва. Цей професіонал працює, як правило, у закритих приміщеннях. Результат його роботи – це спільна праця усієї команди?.

Потреба у фахівцях цієї професії постійно зростає. Тож, якщо ви хочете заробляти на життя саме у такий спосіб, то викладачі Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості вас чекають. Упродовж 6,5 місяця охочі вивчать не лише спеціальні технології роботи, будівельні креслення ?✏️та матеріалознавство, а й попрактикують із електротехнікою?.

Після завершення курсу слухачі отримають свідоцтво ?держзразка. Що ж до витрат на проживання? і проїзд?, то їх профінансує Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайтеся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами
#ВОЦЗ #ДЦЗ #профнавчання #довідник

 9 липня 2020 року
Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.

Використовуйте карантин ? із користю!

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Використовуйте карантин ? із користю!? Волинська обласна служба зайнятості запрошує долучитися до онлайн-вебінарів!?‍??‍?

Отримуйте знання, не виходячи з дому,? та без фінансових витрат!?

Деталі?

8 липня 2020 року
 
 
Світлина від Державна служба зайнятості.
 
 

#питання_відповідь

Ви ФОП і подали документи для оформлення допомоги по частковому безробіттю до центру зайнятості. Коли чекати рішення?

Відповідаємо⤵️⤵️

?Упродовж трьох наступних робочих днів центр зайнятості перевіряє пакет документів?, наданий ФОПом. У разі виявлення помилок чи неточностей ФОП має право протягом 5-ти робочих днів надати новий або виправлений пакет документів.

☝️Далі, у разі відсутності помилок, центр зайнятості надсилає вам лист, у якому повідомляє про призначення допомоги або ж аргументує відмову.

Нагадуємо, допомога по безробіттю не оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

?Станом на сьогодні до центрів зайнятості надійшло понад 188 тисяч пакетів документів (з них понад 162 тис. – від ФОПів, які є застрахованими особами); же прийнято понад 161 тис. позитивних рішень для здійснення виплат 306,3 тис. працівників (з них більше 140 тис. – ФОПи).

8 липня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Молодша медична сестра?‍⚕️?‍⚕️

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Молодша медична сестра допомагає у догляді за хворими? й стежить за станом лікарняних палат і приміщень. Вона проводить зміну білизни, миє і провітрює? лікарняні палати, відстежує дотримання хворими і відвідувачами режиму дня, забезпечує правильне використання і зберігання предметів догляду за хворими. Також медсестра надає першу долікарську допомогу, готує пацієнтів до інструментальних методів дослідження.

Якщо ви обрали фах медсестри, то зауважте, що працювати вам доведеться позмінно?. Не забудьте й про нічні ?чергування. А ще ця професія передбачає великі фізичні навантаження. Нині за даними вакансій Волинського обласного центру зайнятості 12 роботодавців? шукають нових працівників. Заробітна плата – від семи тисяч гривень.

То ж, якщо ви акуратні та організовані, уважні й чуйно ставитеся до хворих?, то упродовж трьох місяців викладачі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості навчать вас доглядати за хворими. Здобути знання можна у м. ДніпроDonetsk, UkraineІвано-Франківськ та Місто. Рівне.

Після завершення курсу слухачі отримають свідоцтво? держзразка. Що ж до витрат на проживання? і проїзд?, то їх профінансує Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

☎️Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайтеся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами❗️

7 липня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя ? працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується (ст. 4️⃣3️⃣ Конституції України).??

Неповнолітні мають рівне з іншими громадянами право на працю.☝️ Особи, що не досягли 1️⃣8️⃣-ти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх. Окрім того, в галузі охорони праці, ? робочого часу, ? відпусток ? та деяких інших умов праці неповнолітні користуються пільгами, визначеними законодавством України.?‍⚖️?‍⚖️

За загальним правилом прийняття та роботу осіб, молодших 1️⃣6️⃣-ти років, не допускається. Як виняток – за згодою одного з батьків або особи, що його замінює,?‍?‍?‍? можуть приймати на роботу осіб, які досягли 1️⃣5️⃣-ти років.

Для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання,? у вільний від навчання час допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, що досягли 1️⃣4️⃣-річного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.?‍?‍?‍?

Заробітну плату працівникам,?молодшим 18-ти років, при скороченій тривалості щоденної роботи виплачують у такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

Джерело:? http://profspilka.kiev.ua/…/4231-pracya-nepovnoltnh-prava-g…

6 липня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Машиніст (кочегар) котельні?

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Цей робітник?‍♂️ відстежує справність котлів, розтоплює? їх, дотримуючись запобіжних заходів і правил. Під час роботи стежить за показами приладів, температурою? пари? й рівнем води. У випадку несправності котла вживає відповідних заходів і оцінює ступінь небезпеки?.

Здобути професію можна у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, що розташовані в Івано-Франківську, Львів (Lviv)Рівне та Суми. Щодо Волині, то у Колківському вищому професійному училищі можна пройти курс навчання, що триває до трьох місяців (залежно від розряду). За цей час вас навчать?‍??‍? теплотехніки, електротехніки, матеріалознавства, спецтехнології, читання креслень та схем, охорони праці.
Після завершення курсу слухачі отримають свідоцтво держзразка. Що ж до витрат на проживання ? і проїзд?, то їх профінансує Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

?Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайтеся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами❗️
#ВОЦЗ #ДЦЗ #профнавчання #довідник

3 липня 2020 року

#Коротко_про_головне: Як обирають роботу для осіб із інвалідністю

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

Підходяща робота – та, що відповідає освіті,?професії (спеціальності),?кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування,? встановленої рішенням місцевої державної адміністрації,? виконавчого органу відповідної ради.

Підбір підходящої роботи для осіб із інвалідністю (зокрема шляхом розумного пристосування існуючого або створення нового робочого місця)?‍♀️?‍♂️ здійснюється відповідно до їх професійних навичок,? знань,? індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.☝️

3 липня 2020 року

#Зайнятість_без_обмежень: Кожен виступ – нова історія

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

 

Андрій Мошковський і Андрій Рейкін поряд із основною роботою мають захоплення – вогняне?шоу, яке приносить не тільки задоволення, а й гроші.?

Хто з Андріїв спробував вогонь у 13-ть, наскільки небезпечно крутити полум'ям і чи є ймовірніть "згоріти на роботі" – читайте за посиланням https://business.rayon.in.ua/…/4956-barter-emotsii-iak-dvoe…
Andrii Moshkovskyi Ейфорія - Вогняне шоу на весілля Луцьк Рівне Львів

3 липня 2020 року

?З 1 липня відповідно до закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» підвищено прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення.

?Так, для працездатних осіб віднині прожитковий мінімум становить 2197 гривень. Відповідно, зросли й соціальні виплати, серед яких – допомога по безробіттю.

 
Світлина від Державна служба зайнятості.
Державна служба зайнятості
Урядова організація
Державна служба зайнятості

?З 1 липня відповідно до закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» підвищено прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення.

?Так, для працездатних осіб віднині прожитковий мінімум становить 2197 гривень. Відповідно, зросли й соціальні виплати, серед яких – допомога по безробіттю.

Нагадаємо, що максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-ІІІ). Отже, з 1 липня максимальна допомога по безробіттю становить 8️⃣7️⃣8️⃣8️⃣ гривень на місяць.

❗️При цьому розмір мінімальної допомоги по безробіттю залишається незмінним: для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування страхового стажу та заробітної плати, він становить 1000 грн (до карантину – 650 грн).

✍️Таке рішення було прийняте постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 № 217. На таку допомогу можуть розраховувати безробітні, починаючи з 12 березня, упродовж усього карантину та 30 днів після його офіційного завершення.

?Довідково.
Станом на 2 липня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих у державній службі зайнятості, становить майже 516,7 тис. осіб, що на 81%, або на 231 тисячу більше?, ніж станом на відповідну дату минулого року.
Допомогу по безробіттю отримують 432 тис. осіб.

☝️На одну вакансію претендують 9 ?безробітних (на відповідну дату минулого року – 3 особи).
Зокрема, з 12 березня (початок карантину) по 01 липня в державній службі зайнятості зареєстровано 328,6 тис. безробітних, що майже вдвічі більше, ніж за відповідний період минулого року.

02 липня 2020 року
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Креатив? – не просто творчість, а здатність до нового незвичайного бачення проблеми або ситуації. А ще – це одна з ключових навичок Soft Skills і пряма вимога часу, коли запитань більше, ніж готових рішень. Креативність додає цінності працівникові.☝️ А можливість креативити на роботі додає цінності робочому місцю.?‍??‍?

Ловіть декілька порад для розвитку креативного мислення:?
? Щодня присвячуйте час розгляданню якогось предмета чи малюнка. Наприклад, намалюйте усі подряпинки, які ви запам’ятали, розглядаючи стільницю. Розглядання має бути вільним від асоціацій.
?‍♀️ Дійте незвичним для себе чином – вносьте зміни у рутинні дії. Наприклад, складіть посуд ? у інше місце. Або лівою рукою (правою – для шульги) витягніть необхідний одяг ?? із шафи.
? Оберіть будь-який предмет, випишіть ✍️ усі складові цього предмета. Напишіть, чому кожна складова зроблена саме так. Спитайте себе, чи може вона бути зроблена в інший спосіб.? Як саме Що це змінить Наприклад, чи можуть полиці в шафі бути гумовими Що це змінить
? Виривайте сторінки з журналів і складайте свій колаж у блокноті. Нехай ця творча робота триває не один тиждень.?
? Замальовуйте плани на день або робочі завдання. Не використовуйте слова для записів, виключно символи і малюнки. Кружечки ? будуть відповідати за завершену справу чи вільний від клієнтів час.
✍️ Записуйте вирази з двох понять, які, на перший погляд, неможливо поєднати. Знаходьте той інший погляд, де об'єднання понять має пояснення. Наприклад, волохата терка. Уявили А тепер поміркуйте, для чого вона створена.

Креативність вносять у топ-навичок для майбутнього,☝️ тренінги пропонують безліч способів її зміцнити. Визначити рівень soft skills,? зрозуміти сильні сторони та конкурентні переваги,? а також здобути додаткові навички, якими потрібно володіти, можете, пройшовши тестування?‍??‍?на платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри, за посиланням ?http://profi.dcz.gov.ua/tests/ А підвищити компетентності, не виходячи з дому, допоможе «Освітній портал ДСЗ» ?https://skills.dcz.gov.ua/

Дізнавайтеся більше разом із нами!?

02 липня 2020 року

Мандруємо світом професій?

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

Стомилися від моніторингу актуальних професій, а голова йде обертом від думок про те, який фах обрати Відпочиньте? Ми все зробили за вас?‍♀️?‍♂️

Фахівці Волинського обласного центру зайнятості розробили для вас новий "Компас професій". Він допоможе вам обрати правильний професійний шлях і стати затребуваним профі на ринку праці.?

Зорієнтуйтесь у фаховому світі разом із нами! ?

01 липня 2020 року
 
 
Світлина від Державна служба зайнятості.

#питання_відповідь

?Наші клієнти запитують, чи відновили особистий прийом клієнтів центри зайнятості

Відповідаємо✍️

Переважна більшість центрів зайнятості продовжують працювати дистанційно?, окрім центрів у Херсонській та Сумській областях, частково – у Луганській та Полтавській. Відкритий для клієнтів також Одеський міський ЦЗ.

?Можливість ведення особистого прийому громадян у центрах зайнятості залежить, насамперед, від епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні.

➡️Нагадуємо, що так, як і раніше, ви можете зареєструватися в службі зайнятості як безробітний онлайн або залишитити заяви безпосередньо в центрі зайнятості у скриньці для кореспонденції. Більш детально тут: https://is.gd/2efViC

☝️Власники електронного цифорового ключа? можуть подати заяви через додаток «Дія». Покрокова інструкція тут: https://is.gd/yC5dmK

Усі актуальні вакансії є на нашому офіційному сайті https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy, база пропозицій роботи оновлюється щодня.

01 липня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

#Довідник_робітничих_професій: Машиніст крана ?(кранівник)

Кранівник виконує підйомно-транспортні й навантажувально-розвантажувальні роботи↕️. Відповідно до присвоєної кваліфікації, він працює з вантажами різної маси??, зазвичай у дві зміни, а в умовах безперервного технологічного процесу – у три. Робота відбувається на висоті?, в приміщенні або на відкритому повітрі?, переважно у складі бригади?. Зв’язок із стропальником і монтажником здійснює за допомогою гучномовних пристроїв?. До роботи допускають осіб від 18-ти років.

Якщо ж вас вабить висота і ладні щодня зустрічати й проводжати сонце?, то викладачі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості уже 7 вересня? чекають вас на навчання. Упродовж 5,5 місяця слухачі? навчаться керувати мостовими і шлюзовими кранами, оснащеними різними вантажозахоплювальними пристроями вантажопідйомністю до 3 т; керувати монорейковими візками, консольними кранами та кран-балками; перевіряти правильність кріплення тросів, регулювання гальм та дію запобіжних пристроїв; брати участь у ремонті крана?.

Після завершення курсу слухачі отримають свідоцтво держзразка. Що ж до витрат на проживання? і проїзд?, то їх профінансує Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

☎️Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайтеся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами
#ВОЦЗ #ДЦЗ #профнавчання #довідник

01 липня 2020 року

Пропонуємо отримати одну із затребуваних на ринку праці професій?‍??‍♂️?‍??‍??‍? в Одеському ЦПТО.

 
Світлина від Одеський обласний центр зайнятості.
 
 
Для зареєстрованих безробітних навчання безоплатне‼️
? Графік навчання в ДНЗ "Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ" у липні тут:⤵️⤵️⤵️
https://ode.dcz.gov.ua/…/navchannya-na-bazi-dnz-odeskyy-cen…

30 червня 2020 року

Ви у пошуках роботиЗнайдіть її зі службою зайнятості❗️

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

Уся база високооплачуваних ? пропозиціїй праці – за посиланням ? https://vol.dcz.gov.ua/…/ye-robota-vakansiyi-na-30-chervnya…

Більше про працевлаштування ?за номером: ☎️(0332) 72 52 40.

Знайдемо роботу разом?

30 червня 2020 року

#Коротко_про_головне: Як обирають роботу для осіб, які хочуть працювати після тривалої перерви

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

Підходяща робота – та, що відповідає освіті,? професії (спеціальності),? кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування,? встановленої рішенням місцевої державної адміністрації,? виконавчого органу відповідної ради.

Для громадян, які хочуть відновити трудову діяльність ?‍??‍??‍??‍✈️після тривалої (понад 1️⃣2️⃣ місяців) перерви (крім громадян, яким до досягнення загальновстановленого пенсійного віку ?‍??‍? залишилося 2️⃣ і менше років), підходящою роботою вважають, зокрема, участь у громадських роботах,?‍??‍? а також інших роботах тимчасового характеру, що відповідають їх освіті,? професії (спеціальності),? професійному досвіду,? зокрема за спорідненими професіями, та тривають понад один місяць.?

26 червня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

 

#Коротко_про_головне: Як обирають роботу для осіб, які не мають професії

Підходяща робота – та, що відповідає освіті,? професії (спеціальності),? кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування,? встановленої рішенням місцевої державної адміністрації,? виконавчого органу відповідної ради.

Для безробітних, які не мають професії,?‍♀️?‍♂️ або таких, що працювали на роботах, які не потребують спеціальної підготовки,?‍♀️?‍? та перебувають на обліку в територіальному органі понад 6️⃣ місяців, підходящою роботою також вважають участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, тривалість яких перевищує 1️⃣ місяць.?

26 червня 2020 року

#Зайнятість_без_обмежень: Змінила банк? на равликів?

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

Що роблять середземноморські равлики?уСокиричіЧому молюскам потрібно давати сіль?, вішати шторки?та щодня мити душем? – знає Наталія Найдич.

Ціна ікри – у відео⤵️
https://www.youtube.com/watch?v=4tICy8qL3Z4&feature=youtu.be

25 червня 2020 року

#питання_відповідь
Чим загрожує зловживання статусом безробітного?

 
Світлина від Державна служба зайнятості.

Відповідаємо⤵️

Державна служба зайнятості звертає увагу громадян України?? на необхідність добросовісного використання прав і обов’язків, пов’язаних з набуттям статусу безробітного. Непоодинокими є випадки, коли особи реєструються в службі зайнятості як безробітні, проте паралельно отримують дохід. Такі дії обертаються несприятливими наслідками, передусім, для самих безробітних.

 Зареєстрований безробітний повинен повідомляти про ⤵️

? працевлаштування;

? укладання цивільної угоди про виконання роботи/надання послуг;

? започаткування власної справи.

 Можливі наслідки зловживання статусом безробітного ⤵️

? Скорочення тривалості виплат;

? Стягнення неправомірно виплачених коштів;

? Кримінальна відповідальність.

Більш детально за посиланням ➡️ https://is.gd/msGHmf

 25 червня 2020 року
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
#Твої_компетентності_твій_успіх: Як правильно «творити» мислення?

Дизайн-мислення – це не про творчість чи дизайн чогось неймовірного.?‍♂️ «Дизайн» – це заклик створити, структурувати своє мислення. Це дозволяє впорядкувати думки ? і не пропустити нічого важливого.? Головна особливість дизайн-мислення, на відміну від аналітичного – не критичний аналіз, а творчий процес, у якому найнесподіваніші ідеї ведуть до кращого вирішення проблеми.? Компетенція дизайн-мислення стане у нагоді для вирішення безлічі різноманітних завдань. Це навик, якому можна навчитися і який важливо тренувати.☝️

?Розрізняють такі етапи дизайн-мислення:
Визначення проблеми, усвідомлення поставленої задачі. Поставте собі запитання, наприклад, «Ким я хочу бути?», «Чим я хочу займатися в майбутньому?».
✍️Дослідження. Сформулюйте та випишіть, у чому саме полягає складність вибору та які перепони з’являються/можуть з’явитися на шляху до досягнення цілі. Цей етап – своєрідна підготовка до конкретного списку майбутніх дій.
?Генерування ідей. Напишіть декілька варіантів сценарію вашої майбутньої трудової діяльності в різних сферах та оцініть ці плани.
?Створення прототипу. Важливо виявити всі помилки, які були допущені на попередніх етапах, та за потреби повернутися до них. Поєднайте отримані ідеї та поліпшуйте їх задля створення найкращого для вас варіанту розвитку.
?Отримання найкращого рішення. Проаналізуйте та оберіть найкращий і найприйнятніший для вас сценарій вирішення завдання. Якщо він не влаштовує вас на 100 % – повертайтеся на попередній етап та внесіть корективи, тоді у вас дійсно все вийде.

Але пройти всі 5️⃣ етапів мало, потрібно слідкувати щоб не втратився фокус і не змістився напрямок. Тому, завершивши черговий етап, важливо робити синхронізацію. Якщо все співпадає – можна рухатися далі, якщо ні – працювати над помилками.

Пройшовши курс «Дизайн-мислення для інновацій» або «Дизайн-мислення в школі» на онлайн-платформі ?‍??‍?Prometheus (https://prometheus.org.ua/), ви дізнаєтеся про «дизайн-мислення», підготовку розуму до інновацій, продукування ідей, експериментування та багато іншого.? А підвищити власні компетентності, не виходячи з дому, допоможе Освітній портал ДСЗ ?https://skills.dcz.gov.ua/ Проходь тестування та дізнавайся про себе більше!?

25 червня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Цей робітник займається плануванням і профіліруванням доріг?, розрівнюванням та переміщенням ґрунту, сипучих матеріалів на автогрейдері. Спецтехніку застосовують для планувальних і профілюючих робіт при будівництві доріг, спорудженні невисоких насипів та профільних виїмок, зачистки дна котлованів, планування територій, засипання траншей, ровів, канав і ям, а також очищення доріг, будівельних майданчиків, міських магістралей і площ від снігу❄️.

За сприяння служби зайнятості охочі безробітні можуть пройти лише перепідготовку. Тобто у кандидатів має бути стаж роботи машиністом грейдера причіпного та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних машин і тракторів чи інших подібних за складністю машин 4-го розряду не менш як 1 рік. Навчання триватиме 3 місяці у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Після завершення курсу слухачі отримають свідоцтво держзразка. Що ж до витрат на проживання і проїзд, то їх профінансує Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

❗️Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами ❗️

 

23 червня 2020 року

#Коротко_про_головне: Як обирають роботу для осіб, які не працювали за попередньо здобутим фахом понад 12 місяців

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Підходяща робота – та, що відповідає освіті,? професії (спеціальності),? кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування,? встановленої рішенням місцевої державної адміністрації,? виконавчого органу відповідної ради.

Заробітна плата ? повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітна.☝️ Під час пропонування підходящої роботи враховують тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікацію, досвід, тривалість безробіття, а також потребу ринку праці.?‍??‍?

❗️Для осіб, які не працювали за попередньо здобутою спеціальністю/професією підходящою вважають роботу, яку вони виконували за останнім місцем роботи.☝️ Роботу ж за здобутими раніше професіями (спеціальностями) можна вважати підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації ??з урахуванням потреби ринку праці.

22 червня 2020 року
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Часто під словом «манікюр» розуміють тільки дизайн нігтів. Це неправильно, оскільки краса ?неможлива там, де немає чистоти і доглянутості.

Майстер манікюру? знає все про догляд за нігтями. Він обробляє їх, видаляє кутикулу, надає форму, наносить лак, знає і вміє застосовувати різні технології для штучного збільшення довжини нігтя.

Якщо для вас нігті – це, як полотно для художника?‍?, то перша група для навчання манікюрників стартує 27 липня. Викладачі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості упродовж чотирьох місяців допоможуть? освоїти манікюрну справу, матеріалознавство, основи санітарії та гігієни, спецмалювання, професійну етику та психологію, охорону праці. Окрім Харкова, здобути цю професію можна у Дніпрі, Львові, Одесі, Рівному та Сумах. Термін навчання – 4 місяці.

Що ж до витрат на проживання ? і проїзд ?, то їх профінансує? Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
✔️Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами❗️

19 червня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

#Твої_компетентності_твій_успіх: Приборкуємо конфлікти?

Управління конфліктами – це та компетенція, яку хоче бачити роботодавець у кожному працівникові.☝️ Важливо розуміти їх природу, розвивати практичні навички вирішення, працювати над вмінням контролювати конфліктну ситуацію, ефективно управляти суперечками в організаціях.?‍♀️?‍♂️

Для виходу з конфліктної ситуації пропонуємо поради:
?шукати точки дотику, говорити про те, що об'єднує, а не роз'єднує співрозмовників;
?розділити з партнером відповідальність за вирішення проблеми. Визначити спільне у ваших цілях і завданнях;
?бути стриманим і контролювати свою міміку, жести, слова, тон голосу;
?розуміти, що саме спровокувало іншу людину бути в нинішньому стані, які її явні чи приховані мотиви;
?не переходити на особисте, обговорювати суть проблеми, з'ясовувати, які саме дії не влаштовують співрозмовника. Абстрактні звинувачення та емоції тільки погіршать ситуацію і не наблизять вас до вирішення проблеми;
?‍♀️не бійтеся вибачитися, якщо ви дійсно помилялися, і конфлікт спровокували ваші дії. Це анітрохи не вплине на вашу гідність. Здатність визнавати свої помилки властива сильним, мудрим, самодостатнім людям;
?запропонуйте разом знайти рішення спірного питання.

Пам'ятайте про те, що будь-який конфлікт призводить до зниження активності та продуктивності людини.?‍♂️ Одна з головних порад – не тримати накопичені образи в собі, адже це стає причиною не лише до емоційного виснаження,? а й зниження ефективності роботи компанії вдвічі. Будь-який керівник зацікавлений у тому, щоб конфлікт, який виник у його організації, був якнайшвидше вичерпаний, оскільки його наслідки можуть нанести і моральну, і матеріальну шкоду.?‍♀️?‍♂️

Визначити свою стресостійкість та адаптивність, комунікативні й організаторські здібності, здатність до командної роботи, ви можете, пройшовши тестування на Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри за посиланням? http://profi.dcz.gov.ua/tests/ А підвищити компетентності, не виходячи з дому,? допоможе «Освітній портал ДСЗ» ? https://skills.dcz.gov.ua/

Проходь тестування та дізнавайся про себе більше!?

19 червня 2020 року

Зайнятість без обмежень‼️

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Понад 1️⃣0️⃣ років Людмила Волик із села П’ятикори займається професійним розведенням собак?.

Сертифікат?, виданий жінці Міжнародною кінологічною Федерацією, є підтвердженням офіційно оформленого розплідника.

Хто насправді Тіна, Валя, Ліза, Сіма, Ванич – читайте за посиланням ⤵️
https://lokachi.rayon.in.ua/…/263492-zhitelkapiatikor-ponad…

18 червня 2020 року

#Коротко_про_головне: Як обирають роботу для осіб,
які не мають професії (спеціальності) і вперше хочуть працевлаштуватися

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Підходяща робота – та, що відповідає освіті,? професії (спеціальності),? кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування,? встановленої рішенням місцевої державної адміністрації,? виконавчого органу відповідної ради.

Заробітна плата ? повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітна.☝️ Під час пропонування підходящої роботи враховують тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікацію, досвід, тривалість безробіття, а також потребу ринку праці.?‍??‍?

Для осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу,?‍♀️?‍♂️ підходящою вважається така, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці. Для осіб, які хочуть відновити трудову діяльність після перерви тривалістю, що перевищує 6️⃣ місяців, підходящою вважається робота за професією останнього місця роботи або робота з проходженням попередньої перепідготовки за новою професією (спеціальністю)? за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади,? що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

 
17 червня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

організаціях?, ремонтно-будівельних і житлово-комунальних управліннях. Готує під фарбування різні за матеріалом конструкції. Поверхні фарбує вручну? або використовує валики, пульти із фарбою, пістолети та інші прилади. Майстерно наносить декоративну штукатурку, а також вміє багатоколірно? фарбувати фасади будівель ?спеціальними синтетичними складами.

Якщо ви здалеку бачите? різницю між сапфіровим та шафрановим кольорами, любите запах свіжопофарбованих стін, то вас чекають у Луганському чи Харківському центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Викладачі впродовж майже 7️⃣ місяців навчать вас технології малярних робіт, матеріалознавству, охороні праці, будівельним кресленням, електротехніці. Пізніше, склавши іспити, ви отримаєте свідоцтво про освіту? державного зразка.

Що ж до витрат на проживання? й проїзд?, то їх профінансує Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

☎️Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами

Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

 

16 червня 2020 року

#Коротко_про_головне: Чи можна відмовитися від роботи, запропонованої службою зайнятості

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Так❗️ Але ☝️ якщо громадянин, зареєстрований у Державній службі зайнятості як безробітний, відмовиться?‍♀️?‍♂️ від 2️⃣ пропозицій підходящої роботи, зокрема за набутою професією за направленням територіального органу, а безробітний, який вперше шукає роботу ? та не має професії (спеціальності), – відмовиться ?‍♀️?‍♂️ від двох пропозицій проходження професійного навчання у період із дня реєстрації (перереєстрації), то центр зайнятості припиняє  реєстрацію такої особи як безробітної і в такому випадку наступна реєстрація можлива не раніше ніж через 9️⃣0️⃣ календарних днів.?

Підходящою є робота, яка відповідає освіті,? професії (спеціальності),?‍♀️?‍⚕️?‍??‍? кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата ? має бути не нижчою розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітна.☝️ Під час пропонування підходящої роботи враховують тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікацію, досвід, тривалість безробіття, а також потребу ринку праці.

16 червня 2020 року

Шукаєте роботу Не ходіть по різних сайтах і агентствах?‍♀️?‍♂️

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

Шукаєте роботу Не ходіть по різних сайтах і агентствах?‍♀️?‍♂️ Натискайте на посилання ? https://vol.dcz.gov.ua/…/ye-robota-vakansiyi-na-15-21-cherv… і отримуйте майже 2️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣ офіційних пропозицій працевлаштування на свій мобільний чи комп'ютер?

Із нами надійно❗️ оперативно❗️ чесно❗️

15 червня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

У сфері послуг виникла нова професія – майстер ресторанного обслуговування?. Фах об’єднав окремі види робіт – офіціанта, бармена, буфетника, адміністратора. Поява такої професії обумовлена перевагою малих і середніх підприємств у сфері ресторації. Майстер ресторанного обслуговування – фахівець, обізнаний із усіма видами робіт. Його основна функція – забезпечити чіткий сервіс для відвідувачів ?закладу. Також він готує залу до відкриття, здійснює попереднє сервірування?, складає меню на банкети, приймає замовлення на одержання продуктів?? й зустрічає гостей?‍?‍?‍?.

Якщо тобі 18-ть і ти готовий майже 7 місяців вивчати організацію та технологію обслуговування; технологію приготування страв?, закусок?, коктейлів?; іноземну мову й інформаційні технології – викладачі?‍??‍? Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості тебе чекають 8 липня. Опісля ти отримаєш свідоцтво про освіту держзразка і можеш працювати як найманим працівником, так і відкрити власну ресторацію.

Що ж до витрат на проживання ?й проїзд?, то їх профінансує Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Телефонуйте ☎️ (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами❗️

Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості


12 червня 2020 року
 
 
 
Світлина від Державна служба зайнятості.
 
 

#питання_відповідь

✍️Довідка про сплату ЄВ для ФОПа: як її оформити і за який період вона подається?

Відповідаємо⤵️
?Довідку готує сам приватний підприємець, використовуючи стандартні для цього документа реквізити.

Видано – назва ФОПа

Кому – Центру зайнятості (назва центру)

Довідка

Власне текст (у тексті має бути вказано, що ФОП сплачував ЄВ за останніх шість місяців, що передують місяцю, у якому відбулося зупинення чи скорочення діяльності на підставі звітних відомостей, поданих до Пенсійного фонду (річний звіт Д-5 за 2019 рік та інші документи, що підтверджують сплату ЄВ)

Дата, підпис, печатка (за наявності)

‼️Щодо термінів
Довідка подається за останні шість місяців, які передують місяцю, у якому відбулося зупинення чи скорочення діяльності.
☝️Наприклад, ви зупинили чи скоротили свою діяльність 15 березня. У такому разі ви подаєте довідку про сплату ЄВ з вересня 2019 року по лютий 2020 року включно.

 

12 червня 2020 року

#Коротко_про_головне: Чи можна повторно зареєструватися ✍️ в службі зайнятості

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

 

Так, відповідно до частини 2️⃣ статті 4️⃣5️⃣ Закону України «Про зайнятість населення» і пункту 3️⃣2️⃣ Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу,? затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792, особа має право перереєструватися у тому ж або іншому центрі зайнятості як безробітна у випадку, ❗️ коли після припинення реєстрації особа залишилася безробітною та належить до категорії осіб, які зазначені у частині першій статті 4️⃣3️⃣ Закону України «Про зайнятість населення».❗️

Перереєстрацію безробітного здійснюють із дня подання відповідної заяви.?✍️

У випадку припинення реєстрації відповідно до пунктів 4️⃣9️⃣ частини 1️⃣ статті 4️⃣5️⃣ цього Закону, безробітний має право на наступну реєстрацію не раніше, ніж через 9️⃣0️⃣ календарних днів ? із дня зняття з обліку за умови повернення коштів, незаконно отриманих за період попередньої реєстрації.☝️

11 червня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Лицювальник-плиточник

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Це одна з найцікавіших будівельних? професій, бо належить до комплексу оздоблювальних робіт. Під час роботи лицювальник-плиточник?‍♂️ застосовує різні механізми та інструменти. Окрім цього, він має знати види та основні властивості матеріалів?, які застосовує у роботі, склад розчинів і мастик, способи їх замішування.

Служба зайнятості пропонує усім охочим?30 червня розпочати навчання за професією лицювальник-плиточник у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Після шести місяців навчання ?‍?ви уже будете вміти виконувати прості роботи під час лицювання керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками. Також здобути цей фах можна в Одеському та Рівненському центрах профтехосвіти. Проте на момент вступу ви мусите бути повнолітнім.

Що ж до витрат на проживання? й проїзд?, то їх профінансує Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Телефонуйте ☎️ (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами

«одеський Центр Професійно-Технічної Освіти»Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятостіХарківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

 

11 червня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

#Твої_компетентності_твій_успіх: Уміння ставити цілі ? та досягати їх

Результативність співробітників багато в чому залежить від уміння ставити правильні цілі і, звичайно ж, їх досягати.?

Практично всі роботодавці високо оцінюють навик постановки цілей, як і результативність їх досягнення.?
Якщо на співбесіді розповісти про ті цілі, які ви ставили перед собою і успішно виконали ? – це неодмінно підніме ваш рейтинг в очах роботодавця.?‍♀️?‍♂️

Що ж таке цілеспрямованість Це точно сформульована, чітко усвідомлена людиною здатність вживати необхідні дії для здійснення намічених планів.? Цілеспрямованість виникає в результаті своєрідної перемоги над собою:?‍♀️?‍♂️ подолання лінощів, тріумф над страхами, подолання прокрастинації.

Для чого потрібна цілеспрямованість
?задає правильний курс для досягнення мети;
?забезпечує особливою енергією для подолання перешкод;
? дозволяє досягти успіху як у працевлаштуванні, так і в побудові власної кар’єри;
? «підказує» найкращі способи подолання труднощів;
? звільняє від нерішучості, коливань, сумнівів;
? приносить радість усвідомленості дій;
? дарує відчуття особистої свободи і незалежності;
? допомагає розвинути повагу і любов до своєї особистості;
? підносить особу в очах оточуючих.

Як розвинути цілеспрямованість Ось декілька порад?
?‍♀️забудь про свою лінь та дратівливість;
?‍♂️не сумнівайся та не вагайся;
? живи головою, а не спонтанними почуттями;
?знаходь різні варіанти вирішення завдань;
?‍♀️будь активним;
не забувай про тайм-менеджмент;
?не бійся шукати інші шляхи для досягнення своєї мети.

І пам’ятайте:☝️ ніщо так не допомагає домогтися успіху, як здатність бачити мету? й долати будь-які труднощі заради її досягнення.?

Як визначити рівень навику Найкращий спосіб – пройти спеціальні тести.?‍? До прикладу, це може бути тест «Орієнтація на результат чи процес» на Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри за посиланням ?http://profi.dcz.gov.ua/tests/ Проходь тестування ?‍? та дізнавайся про себе більше!? А підвищити компетентності, не виходячи з дому, допоможе «Освітній портал ДСЗ» ? https://skills.dcz.gov.ua/

09 червня 2020 року

Освітня платформа?, яка пропонує користувачам в усьому світі доступ до безкоштовних онлайн-курсів ⤵️

 
Світлина від Державна служба зайнятості.

 

Що таке Courséra? https://www.coursera.org/ Це глобальна освітня платформа?, яка пропонує користувачам в усьому світі доступ до безкоштовних онлайн-курсів від найкращих університетів світу?. Це гуманітарні науки, психологія, підприємництво, економіка, ІТ-технології та багато іншого.

Навчання на платформі безкоштовне. Але якщо слухач хоче отримати сертифікат? за результатами навчання на обраному курсі, то за нього він має заплатити до 40 доларів.

Найпопулярніший формат навчання – курси від 4 до 6 тижнів, які включають відеолекції, тести, обговорення на форумах. Варто зазначити, що це міжнародна освітня платформа, тому навчання переважно – англійською мовою?.

Під час карантину Coursera виступила з ініціативою щодо надання безробітним різних країн світу? безкоштовного доступу до своїх навчальних програм. Україна стала однією з перших 5-и країн, що має таку можливість.

До послуг зареєстрованих у державній службі зайнятості безробітних – до 3800 онлайн-курсів та можливість здобути додаткові знання за 400 спеціалізаціями.
За умови успішного проходження навчання безробітні безкоштовно (!) отримають відповідні сертифікати? .

?Що потрібно зробити?

✔️ Зареєстрованому безробітному звернутися до свого кар’єрного радника, вказати ім’я та електронну адресу?, на яку має прийти запрошення на навчання.

✔️ Після одержання запрошення (це може бути протягом 30 хвилин), перейти за посиланнями, створити свій акаунт та перейти до вибору курсів для навчання.

Зарахування слухачів буде здійснюватися до 30 вересня? 2020 року. Навчання за курсами має бути завершене до 31 грудня❄️ 2020 року.

І пам’ятайте: нові знання – нові можливості. Успіхів?!

 

09 червня 2020 року

#Коротко_про_головне: За яких умов припиняється?‍♀️?‍♂️ реєстрація в службі зайнятості

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Відповідно до статті 4️⃣5️⃣ Закону України «Про зайнятість населення»,? центр зайнятості припиняє реєстрацію безробітного у випадку:
 зайнятості особи;??
 поновлення на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили;?‍⚖️?‍⚖️
 подання безробітним особисто письмової заяви ✍️ про зняття його з реєстрації як безробітного або відмови від її послуг;
 дворазової відмови від пропонування підходящої роботи, а для безробітного, який вперше шукає роботу та не має професії (спеціальності), – дворазової відмови ?‍♀️?‍♂️ від пропонування проходження професійного навчання;
 дворазової відмови від пропонування підходящої роботи за професією (спеціальністю), набутою за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції;
 припинення професійного навчання ?✏️ за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, без поважних причин;
 невідвідування без поважних причин територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом 3️⃣0️⃣ робочих днів із дати прийняття рішення про таке відвідування (наявність поважних причин підтверджується відповідними документами);?
 визначення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких було прийняте рішення про надання їй статусу безробітного, призначення (виплати) матеріального забезпечення ? на випадок безробіття та надання соціальних послуг;
 визначення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг);
 набрання законної сили вироком суду ?‍⚖️?‍⚖️ про засудження особи до позбавлення волі, обмеження волі, арешту (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням);
 вступу на навчання за денною формою;?
 призову на строкову військову або альтернативну (невійськову) службу;
 досягнення особою визначеного статтею 2️⃣6️⃣ Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ? пенсійного віку або призначення пенсії на пільгових умовах, або за вислугу років;
 подання заяви ✍️ про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку ?? або тривалістю, визначеною у медичному висновку;
 смерті безробітного або визнання його за рішенням суду померлим, безвісти відсутнім, недієздатним чи обмежено дієздатним;
 із дня видачі довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією з висновками про визнання особи нездатною до трудової діяльності;
 із інших підстав, передбачених порядком реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних.?

05 червня 2020 року

Зайнятість без обмежень...

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

Попри те, що в Луцьк. Волинська Обл. Україна Вікторії Оробейко довелося починати все з початку, запевняє, що не шкодує про свій вибір. Зізнається, почувається тут наче вдома. Що сталося в житті підприємиці та хто допоміг – читайте за посиланням ⤵️

 

05 червня 2020 року

Скільки часу можна отримувати допомогу по безробіттю?

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

Загальна тривалість виплати допомоги з безробіття?не може перевищувати3️⃣6️⃣0️⃣календарних днів, а для осіб передпенсійного віку – 7️⃣2️⃣0️⃣ календарних днів.

❗️Для осіб, звільнених у період карантину ? за власним бажанням, не застосовуються вимоги щодо скорочення тривалості виплати строком до 9️⃣0️⃣ днів, як було до карантину.

Тобто громадяни, які були звільнені з останнього місця роботи в період карантину ? за власним бажанням і зареєструвалися в центрі зайнятості, отримують допомогу з безробіття з ❗️першого ❗️ дня набуття статусу безробітного. При цьому загальна тривалість виплати допомоги з безробіття для таких осіб не може перевищувати 2️⃣7️⃣0️⃣ календарних днів.

04 червня 2020 року

#Твої_компетентності_твій_успіх: Вчимося приймати рішення☝️

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Здатність приймати рішення – це та відмінність, яка відрізняє людину, що мріє?‍♀️ від людини, яка діє.?‍♀️ На прийняття рішень впливають багато чинників. Він може бути як позитивний, так і негативний. Прийняття правильних зважених рішень – це навичка, якою можна оволодіти і яку треба постійно вдосконалювати.

Ми підготували корисні поради, які допоможуть правильно прийняти рішення:??

Обмежте себе жорсткими часовими рамками для прийняття потрібного рішення. Подібне обмеження допомагає вам обрати найефективніший варіант у конкретному випадку. Це пояснюється так званим законом вимушеної ефективності.

?‍?Постарайтеся зібрати максимальну кількість корисної інформації. Із великої кількості фактів набагато простіше вибрати єдиний, який підходить саме вам. До того ж, це допоможе більш об’єктивно поглянути на конкретну ситуацію.

?‍♀️Намагайтеся приймати рішення в спокійній атмосфері з почуттям внутрішнього спокою. Якщо ви дуже недовірливі, а ваша фантазія просто не знає кордонів, то постарайтеся заспокоїтися і розслабитися, трохи відпочивши, послухавши приємну музику, випивши чаю.

?Знайдіть потрібний алгоритм. Якщо ж пошук правильного алгоритму дій пов’язаний безпосередньо з роботою, то виконання цього питання можна просто делегувати комусь іншому. Так ви зможете значно заощадити власний час.

?Навчіться правильно розставляти пріоритети в своїх роздумах. Намагайтеся структурувати власні думки за принципом найбільшої важливості. Це вміння дозволить вам не заплутатися у власних міркуваннях при розборі складних завдань.

??‍♂️ Постарайтеся позбутися від страху перед можливою невдачею. Щоб нав’язливий страх відступив і не заважав вам, потрібно детально проаналізувати всі можливі наслідки, які інколи можуть виникнути в результаті різних варіантів вибору. Тільки після цього можна починати діяти.

☝️ Будьте максимально об’єктивні і чесні стосовно себе. У прийнятті правильних рішень вам дуже допоможе власний досвід.

А зрозуміти свої сильні сторони та конкурентні переваги,? здобути додаткові навички, якими потрібно володіти, аби приймати правильні рішення, ви можете, пройшовши тестування на Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри, за посиланням ? http://profi.dcz.gov.ua/tests/ А підвищити компетентності, не виходячи з дому, допоможе «Освітній портал ДСЗ» ? https://skills.dcz.gov.ua/

03 червня 2020 року

Підготовка до співбесіди?

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Вас запросили на співбесіду Отже, ваше резюме зацікавило? роботодавця, і ви пройшли етап заочного оцінювання?. Співбесіда при прийомі на роботу – це наступний крок?‍♂️?‍♀️ до працевлаштування. Тож до неї необхідно заздалегідь підготуватися. Як саме Зараз довідаєтеся❗️

Дізнатись більше про вакансії?, вимоги роботодавця☝️ до кандидата та інформацію, можна за посиланням https://vol.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy…

Пройшовши курс на онлайн-платформі Освітньому порталі Державної служби зайнятості "Успішне працевлаштування: що потрібно знати" Ви дізнаєтесь стратегії пошуку роботи, які працюють. Детальніше за посиланням https://skills.dcz.gov.ua/…/yak-znajty-robotu-svoyeyi-mriyi/

03 червня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Кравець?

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Це – творча та популярна професія у сфері надання послуг населенню?. Кравець виготовляє за індивідуальними замовленнями швейні вироби різного призначення?