Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC09768

26 лютого 2019 року голова райдержадміністрації Анатолій Бринчук за участі заступника голови районної ради Романа Цалая, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, начальників територіальних органів центральних органів виконавчої влади, керівників бюджетних організацій та установ, голів сільських рад та ОТГ провів розширене засідання колегії райдержадміністрації.

Начальник управління фінансів районної державної адміністрації Павлова Раїса Дмитрівна проінформувала про підсумки виконання бюджету району за 2018 рік.

Зокрема вона повідомила наступне.

Протягом року в районі збережено тенденції до нарощування власних доходів місцевих бюджетів. Приріст таких надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 19,8 відсотка, фактичні надходження зросли на 5906,9 тис. гривень. Позитивна динаміка надходжень спостерігалася в усіх бюджетах району, крім Нововижвівського сільського бюджету (- 39,3 тис.грн.).
За 2018 рік доходна частина загального фонду зведеного бюджету району без урахування міжбюджетних трансфертів виконана на 110,1 відсотка, при плані 32522,7 тис.грн. фактично надійшло 35798,1 тис. грн., додатково отримано 3275,4 тис. Забезпечено виконання усіх місцевих бюджетів району.
Більше половини поступлень до районного бюджету податку на доходи фізичних осіб забезпечують установи бюджетної сфери (68 відсотків). Разом з тим, хочу відмітити що найбільшими платниками податку на доходи фізичних осіб в районі серед підприємств є Старовижівське лісове господарство (1247,5 тис.грн) ПАТ «Волиньобленерго» (984,5 тис.грн.), Старовижівський автодор (713,0 тис.грн.).
Надходження плати за землю складає 4616,9 тис.грн. із запланованих з урахуванням змін 4171,0 тис.грн., що становить 110,7 відсотка. В цілому по району збільшились надходження в порівнянні з минулим роком на 652,6 тис.грн., або на 16,5 відсотка по всіх сільських та селищній радах. Найбільшими платниками плати за землю в 2018 році були: Старовижівський автодор – 112,3 тис.грн., Ратнівський аграрій – 61,4 тис.грн., Старовижівський Агробуд – 49,1 тис.грн., орендної плати з юридичних осіб: ТОВ «Голден беррі» – 359,1 тис.грн., Ратнівський аграрій – 240,7 тис.грн., ВВ «Агро» - 223,4 тис.грн., Волиньсапрофос – 164,3 тис.грн.
Видаткова частина загального фонду місцевих бюджетів виконана на 98,3 відсотка до уточненого бюджетного призначення на рік. Протягом звітного періоду здійснено видатків на 265737,0 тис.грн.
Згідно положень законодавчих і нормативних документів в районі першочергово фінансувалися, протягом року, видатки з загального фонду по виплаті заробітної плати працівникам установ бюджетної сфери, оплата комунальних платежів та енергоносіїв і інші захищені статті бюджету. Заборгованість із зазначених виплат станом на 1 січня 2019 року відсутня.

Начальник управління інвестицій та регіонального розвитку Олександр Яцунік повідомив, що 2018 рік для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування був надзвичайно відповідальним, насиченим проблемами реформування окремих галузей та децентралізації і створення якісно нових територіальних громад.
Пріоритетними були питання реформування галузей освіти та первинної ланки охорони здоров’я, завершення будівництва та реконструкції об’єктів соціальної інфраструктури, енергозбереження, вдосконалення системи надання адміністративних послуг та поліпшення їх якості, ремонту доріг загального користування і комунальних вулиць. За цей же період вдалося за рахунок збільшення власних бюджетних надходжень суттєво наповнити місцеві бюджети та профінансувати основні заходи регіональних і районних програм.
Суттєво збільшились обсяги виробництва продукції промисловості. Обсяги реалізації продукції за січень-грудень 2018 року до 2015 року збільшились в 1.8 рази і склали понад 58 млн. грн., з яких 70 відсотків товарна продукція ДП "Старовижівське ЛГ".
Підприємство ДП "Старовижівське ЛГ" поступово збільшує заготівлю деревини від рубок догляду і з 2015 року на 16.5 відсотки зменшило заготівлю деревини від рубок головного користування, на 25 відсотків збільшились за три роки площі лісовідновлення, в 1.6 рази збільшилось фінансування заходів по утриманню лісового фонду та майже у 5.7 рази капітальні інвестиції у матеріально-технічну базу підприємства.
Відроджується та розвивається інфраструктура мисливського господарства, створений сучасний максимально наближений до природних умов вольєр для диких пернатих птахів, збільшується поголів’я диких свиней, створюється спеціальна інфраструктура з організації полювання, що дасть змогу отримати додаткові надходження, капітально відремонтований будинок мисливця і рибалки на озері Пісочне.
В 2018 році була проведена величезна робота по оновленню основних фондів та виробництва Дубечненського цеху переробки. Придбана сучасна нова лінія по виробництву пиломатеріалів вартістю більше 3 млн. грн., понад 2 млн. грн. вкладено в підготовчі роботи по встановленню потужного обладнання, що дасть можливість збільшити місячний обсяг реалізації продукції переробки майже на 1.2 млн. грн. та додатково створити на виробництві 18 нових робочих місць.
Підприємства-виробники твердого палива на 16 відсотків збільшили до минулого року виробництво твердопаливних гранул з тирси та брикету паливного (ТзОВ "Старовижівське паливо-торф", "Брікет Стар"), в 2018 році реалізовано промислової продукції на суму понад 13.5 млн. гривень.
Загалом з 2015 року в районі зареєстровано 13 нових підприємств переважно сільськогосподарського спрямування, створено 182 нових робочих місць. ТзОВ "Дубечненський керамічний завод" та "Волиньсапрофос" надано в оренду земельні ділянки родовищ для видобування суглинків, глини і сапропелю, що дало можливість у нинішньому році розпочати видобування та переробку органічної сировини на озері Пісочне.
Ефективне використання земельних ресурсів має винятково важливе значення для сталого розвитку аграрного сектора економіки та наповнення бюджету району. Надходження від плати за землю досягли третини загальних надходжень до бюджету району
Ринок земельних відносин активно запрацював у 2018 році, коли районною державною адміністрацією в сільське господарство були залучені ділові орендарі-партнери, яким надано в оренду не витребуваних земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
З 2015 року у два рази зросли площі посіву агропідприємствами сільськогосподарських культур, у 1.5 рази зросла урожайність зернових та зернобобових, у 2 рази валові збори. Під урожай 2019 року посіяно 6475 га. сільськогосподарських культур, з них 3975 га озимих та 2500 га ярих культур, в нинішньому році фермерським господарством "Наща ягідка" закладено 2 га. полуниці. В 2018 році ФГ "Соломія плюс", "ОЛКО", ТзОВ "Голден беррі", "Облапське", ДП "Агрофірма Луга-Нова" надано 29 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею понад 673.1 гектари.
У 2018 році було продовжено надання дотації з районного та обласного бюджетів на розчистку і поглиблення меліоративних каналів на території Кримненської сільської ради відповідно до обласної програми "Екологія 2016-2020".
Одним із основних пріоритетів соціально-економічного розвитку територій є модернізація соціальної інфраструктури, будівництво доріг та житла.
З цією метою 2018 в районі реалізовувалося 56 інвестиційних проектів, з них: 1 за кошти Світового Банку, 1 проект за кошти Державного Фонду регіонального розвитку, 33 проекти за кошти субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій, 5 за рахунок коштів обласного бюджету, 3 за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, 1 за кошти Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості, 3 пректи за кошти дорожнього Фонду та співфінансування місцевих бюджетів, 9 за кошти районного бюджету.
Розглядаючи кожне питання, голова районної державної адміністрації та члени колегії робили детальний аналіз з відповідними зауваженнями та пропозиціями. По кожному питанню прийняті відповідні рішення та будуть видані розпорядження голови райдержадміністрації.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт