Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC0973215 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-та річниця виведення радянських військ з Афганістану. Це особливий день у житті воїнів, які виконували свій інтернаціональний обов'язок.

Війна в Афганістані тривала більше 9 років. Участь у ній взяли 160 тисяч 375 українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність. У бойових діях брали участь 118 жителів нашого району.

Біда увійшла і в будинки наших земляків. Не повернулись до своїх домівок Володимир Цалай із Смідина, Микола Юхимук із Залюття та Василь Коржан із Любохин.

Сьодні, 13 лютого 2019 року, в рамках районних заходів з вшанування воїнів-інтернаціоналістів в районному будинку культури відбувсь урочистий тематичний захід «А серце пам'ять береже…».

Воїнів, учасників бойових дій на території інших держав прийшли привітати заступник голови райдержадміністрації Петро Філюк, голова Старовижівської ОТГ Володимир Семенюк, заступник голови районної ради Роман Цалай.

Розпочалась зустріч з вітального слова до учасників заходу голови районної спілки ветеранів Афганістану» Івана Шуха. Звертаючись до побратимів, Іван Олександрович наголосив на тому, що воєнні дії стали важким випробуванням і трагедією для багатьох людей адже чимало з них зазнали психологічних потрясінь, душевного та фізичного болю, однак спогади про ті героїчні подвиги, приклади вірності військовому обов’язку, що продемонстрували воїни-інтернаціоналісти, навіть час не викреслить з пам’яті.
У виконанні Івана Олександровича пролунала «афганська» пісня, що змусила присутніх з щемом у серці згадати страшні воєнні події тридцятирічної давності.

Вітаючи воїнів-афганців з 30-ою річницею виведення військ з Афганістану, заступник голови райдержадміністрації Петро Філюк висловив слова вдячності та шани за мужність та патріотизм, проявлені під час виконання інтернаціонального обов’язку. У своєму зверненні до присутніх він наголосив, що з початком війни на Сході України одними із перших пішли боронити українські кордони саме ті, хто пройшов пекло війни в Афганістані. Справу цих відважних чоловіків продовжують їхні сини, серед яких- учасники АТО та Операції об’єднаних сил.

Слова вдячності всім присутнім воїнам-інтернаціоналістам та їхнім родинам лунали від голови Старовижівської ОТГ Володимира Семенюка.
“Сьогодні ми згадуємо воїнів, які загинули під час війни в Афганістані. На жаль, ці люди віддали життя, виконуючи свій громадянський обов’язок. Наше завдання — не лише пам’ятати про загиблих, а й допомагати тим героям-афганцям, які залишилися живими, реагувати на їхні проблеми" – зазначив Володимир Іванович.

Начальник відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування Петро Муравчук також долучився до вітань своїм побратимам воїнам-афганцям. Побажав їм здоров’я, благополуччя та щоб над Україною завжди було мирне небо.

Пам’ять полеглих під час війни земляків присутні вшанували хвилиною мовчання.

По завершенні заходу відбулось урочисте покладання вінків і квітів до стели загиблим воїнам-афганцям, а також настоятель храму Св. Василія Великого, протоієрей Іван Зеленко відслужив заупокійну молитву.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики РДА

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт