Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

P81124 1541501

 

 

День пам’яті жертв голодоморів щорічно об‘єднує український народ навколо вшанування усіх загиблих від голоду. В цей День ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу, вчинений комуністичним режимом.

Голод жахливий, але коли він організований, рукотворний, то стає страшною зброєю придушення і нищення, справжньою косою смерті. Під час першого голодомору 1920-х років вона була лише випробувана і виявилася дуже ефективною. На повну ж потужність вона запрацювала у часи найстрашнішого другого голодомору 1932– 1933 років.P8 2

Щоб пом’янути  жертв цих моторошних подій, сьогодні, 24 листопада, на центральній площі селища зібрались представники місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, керівники релігійних організацій, представники організацій політичних партій та громадських об’єднань, учнівська молодь, а також всі небайдужі до цієї жахливої сторінки українського народу.

До учасників мітингу-реквієму звернувся голова райдержадміністрації Анатолій Бринчук, який підкреслив, що Голодомор 1932-1933 рр. - це трагедія, масштаби якої неможливо збагнути, а витоки цієї трагедії так і не осмислені належним чином.

«Це безпрецедентний злочин у світовій історії, бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців. Комуністичний режим прагнув позбавити українську націю її волелюбного духу, її ідентичності. Поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм українців на коліна. Стерти генетичну пам'ять народу та викорінити навіть думки про свободу та власну державу» - зазначив у своєму виступі голова райдержадміністрації.

Анатолій Бринчук  закликав пам’ятати уроки історії, пам’ятати всіх, хто віддав своє життя за існування України і гідно жити на українській землі.

Зі словами скорботи та вшанування пам’яті жертв голодомору звернувся до присутніх голова районної ради Юрій Кудацький. Він наголосив, що Голодомор – глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять, національне горе, яке поглинуло мільйони безвинних та не підлягає забуттю, і святий обов’язок кожного зробити все, щоб ця трагедія не повторилась.

Спогадами про далекий 33-й поділився син очевидиці Голодомору, житель смт Стара Вижівка Микола Залевський.

У знак скорботи, учасники зібрання вшанували  пам'ять невинних жертв хвилиною мовчання та запалили поминальні свічки.

Настоятель Свято-Преображенського храму селища Стара Вижівка протоієрей Дмитрій, настоятель церкви святителя Василія Великого - отець Іван та настоятель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви – отець Володимир провели заупокійні молитви за душі мільйонів людей, що загинули старшною голодною смертю.

Хай пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує живих, дасть силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі заради миру та злагоди в соборній незалежній Україні!

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт