Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

1033434.jpgОсінній 2018 року призов громадян України на строкову військову службу триватиме 3 місяці, з 1жовтня по 31 грудня. Його збільшено Президентом України Петром Порошенком на один місяць з метою якісного відбору та у зв’язку із додатковим комплектуванням Національної гвардії та Державної прикордонної служби.

Першим етапом призовної кампанії є проходження всіма призовниками огляду стану здоров’я призовною медичною комісією, який розпочато вже з 3-го вересня.
Призову підлягають чоловіки віком 20-27 років, які не мають права на відстрочку, без судимості і проблем зі здоров’ям.

Молодші юнаки віком 18-19 років можуть пройти службу в армії добровільно, за контрактом.
Термін служби складає до 18 місяців. Для тих, хто має вищу освіту (магістр, спеціаліст) – до 12 місяців.
Окремі призовники мають право на відстрочку. Причиною відстрочки можуть бути сімейні обставини, стан здоров’я, навчання, професійна діяльність.

Призовники не направляються для проходження строкової служби у зону ООС (АТО). Вони служать в місцях постійної дислокації військових підрозділів.

Керівництвом держави, та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:
- передбачена виплата грошової допомоги у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, на 1 січня календарного року (у 2018 році це – 3,5 тис. гривень);
- військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно встановленим норм;
- здійснюється щомісячна грошова виплата на особисті потреби;
- при звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога;
- надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад);
- час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи;
- зберігаються робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову;
- деякі інші соціальні гарантії.

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку, зобов'язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці.
Якщо призовник з якоїсь причини не отримав повістку, він зобов’язаний у 10-тиденний термін після початку призову самостійно з’явитися у військовий комісаріат.
Причинами неявки до військкомату можуть вважатися лише форс-мажорні ситуації, такі як стихійне лихо, хвороба призовника або смерть близького родича. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії. За такі дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Ухиляння як таке, аж ніяк не сприяє підвищенню іміджу військової служби, а швидше навпаки, – грає на руку усім ворогам нашої держави, захищати яку, – конституційний обов’язок громадян України (ст.65 Конституції).
Цього річ, упродовж чергового осіннього призову з нашого району планується призвати на строкову військову службу 32 призовники. Тож побажаємо майбутнім військовослужбовцям міцного здоров’я та успішного виконання почесного обов’язку громадянина України та змужнілими і здоровими повернутися додому, де на них чекатимуть їхні батьки, рідні і друзі.

Голова призовної комісії      П.Філюк

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт