Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

IMG 4967Память загиблих українців під час українсько-польського конфлікту 1943-го вшанували 6 липня 2018 року в селі Рудка-Козинська Рожищенського району. Участь у покладанні взяв Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, який відвідав Волинь у рамках робочої поїздки. Також був присутній і голова Українського інституту національної памяті Володимир Вятрович.

Біля місця вшанування пам’яті зібралося чимало люду. Зокрема, представники влади усіх рівнів, духовенства, громадськості та, звичайно, очевидців тих страшних днів.

Розпочали захід з виконання Державного Гімну, панахиди та хвилини мовчання за загиблими 17-ма мешканцями Рудки-Козинської, яких 9 липня 1943 року жорстоко убили, а село знищили.

– На жаль, Рудка-Козинська стала не останнім селом, яке спіткала жахлива доля. Адже далі Сокіл, потім було частково або майже повністю знищено села Дорощино, Лісці, Любче, … Башино. Безумовно, що події тут на Волині стали однією з найтрагічніших сторінок українсько-польської війни нашої спільної історії. Війни, відголоски якої зараз, нажаль, можна почути в цей час. Адже деякі політичні сили намагаються заробити політичні дивіденди. Ми не маємо наше покоління повторювати трагічних помилок нашої спільної українсько-польської історії. І ми не маємо права, щоби дружні народи стали заручниками чужих геополітичних ігор. Але це можливо лише тоді, коли ми пройдемо шлях взаємопрощення, шлях взаємного визнання помилок минулого, шлях увіковічення пам’яті жертв тодішньої трагедії і не допущення плюндрування, знищення, руйнування могил, пам’ятників. А коли такі неприємні події здійснювались, влада двох країн зобов’язана відновлювати ці місця історичної пам’яті. Тому тільки спільно ми переможемо, немає іншої альтернативи українсько-польської дружби, – сказав Павло Розенко.

Опісля присутні поклали квіти до пам’ятних знаків.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт