Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

20.02

 

20 лютого відповідно до Указу Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні" в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні. Саме цієї дати чотири роки тому на майдані Незалежності у Києві відбувся наймасовіший розстріл учасників Революції Гідності, а вся держава здригнулась від жорстокості по відношенню до учасників мирної акції протесту.

 

В цей скорботний день представники районної влади, громадськості та, звісно, безпосередні учасники тих подій, зібралися біля пам’ятного знаку борцям за волю та незалежність України, аби молитвою і щирим спомином вшанувати пам’ять усіх загиблих під час Революції Гідності і війни на сході України.

На заході виступив райдержадміністрації Анатолій Бринчук:

- Четвертий рік поспіль ми згадуємо Героїв Небесної Сотні - українських патріотів, які полягли за незалежність України. Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні. Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати права жити. Але ні кулі, ні гранати, ні наджорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавались. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам'ятали - хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили. Ми прагнемо й надалі розбудовувати власну країну - рівноправного члена великої європейської родини, яка, пройшовши крізь полум'я воєн та інші лихоліття, вибрала шлях єднання, миру, демократії і прогресу. Це наш обов'язок перед майбутніми поколіннями, перед пам'яттю загиблих співвітчизників. Герої не вмирають!

До присутніх на зібранні звернувся голова районної ради Юрій Кудацький: «Це пам’ятна і водночас скорботна дата, коли ми вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість громадян, які віддали найдорожче, що вони мали, — власні життя під час Революції Гідності. Боляче, що гинуть кращі сини українського народу. І сьогодні ми  вшановуємо їхню пам’ять. Вклоняємося всім тим, хто нині боронить кордони нашої держави захищаючи її цілісність. Ми повинні пам’ятати про непросту історію нашої держави, її палких патріотів. Маємо надію на мирне небо над нашими головами.»

Потому керівництвом району покладено вінок до пам’ятного знаку борцям за волю і незалежність України.

Своїми спогадами та міркуваннями з приводу тих подій поділилися учасники Революції Гідності - Віталій Хавень та Іван Омельчук.

Панахиду за загиблими «воїнами світла» відслужили настоятель храму святителя Василія Великого Української Православної Церкви (Київського Патріархату) – отець Іван та настоятель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви – отець Володимир, священик Свято-Преображенського храму смт Стара Вижівка – протоієрей Олег.

З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні закладах освіти та культури району відбулися тематичні заходи, присвячені вшануванню подвигу учасників Революції гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні: патріотичні уроки «Небесна сотня – історія нескорених», виставки «Вона наш вибір, наша мрія, моя ти вільна Україна», вечори-реквієми «Їм у віках судилося безсмертя» та «Герої не вмирають», уроки пам’яті «З небес їх очі дивляться на нас», літературно-музичні композиції «На варті наших душ Небесна Сотня», уроки мужності «І лишилась вірності присяга», тощо.

Сектор з питавнь внутрішньої та інформаційної політики апарату РДА

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт