Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
DSC 0040
 
 
 
15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-та річниця виведення радянських військ з Афганістану. Це особливий день у житті воїнів, які виконували свій інтернаціональний обов'язок.
 
Нікого не можуть лишити байдужими страшні цифри: 160 375 українців, з них 2330 волинян пройшли дорогами Афганської війни, у бойових діях брали участь 118 жителів нашого району.
 
Біда увійшла і в будинки наших земляків. Не повернулись до своїх домівок Володимир Цалай із Смідина, Микола Юхимук із Залюття та Василь Коржан із Любохин.
 
13 лютого, в рамках районних заходів з вшанування воїнів-інтернаціоналастів, в районному будинку культури відбувся традиційний вечір «Афганістан болить в моїй душі».

Воїнів-інтернаціоналістів, учасників бойових дій на території інших держав прийшли привітати заступник голови райдержадміністрації Петро Філюк, селищний голова Володимир Семенюк, голова районної ветеранської спілки учасників АТО Сергій Махонюк.

Розпочалась зустріч з вітального слова до учасників заходу голови районної спілки ветеранів Афганістану» Івана Шуха. Звертаючись до побратимів, Іван Олександрович наголосив на тому, що воєнні дії стали важким випробуванням і трагедією для багатьох людей, адже чимало з них зазнали психологічних потрясінь, душевного та фізичного болю, однак спогади про ті героїчні подвиги, приклади вірності військовому обов’язку, що продемонстрували воїни-інтернаціоналісти, навіть час не викреслить з пам’яті.

Вітаючи воїнів-афганців з 29-ою річницею виведення військ з Афганістану, заступник голови райдержадміністрації Петро Філюк висловив слова вдячності та шани за мужність та патріотизм, проявлені під час виконання інтернаціонального обов’язку.

- Багато років ви були і є прикладом мужності та виконання обов’язку перед Батьківщиною. Війна - це завжди смерть і трагедія, і хто її пережив пам'ятатиме вічно. Час не загоює рани і біль Афгану назавжди у наших серцях. Ми ніколи не забудемо тих, хто не повернувся. Ми пам’ятатимо все, що сталось, яке лихо скоїла війна. На жаль нині Україна переживає дуже важкі часи, коли знову гинуть її кращі сини та доньки. Та нікому не вдасться знищити наш дух, наше прагнення волі, Європейського вибору, кращого життя без чиїхось коректив і умов. Це протистояння на Сході України робить нас ще міцнішими, сильнішими, зрощує нові покоління патріотів та захисників Вітчизни, - зазначив Петро Федорович, звертаючись до присутніх.

Він подякував ветеранам за належне виконання громадянського обов’язку та побажав щоб над Україною завжди було мирне небо.

Пам’ять полеглих під час виконання інтернаціонального обов’язку земляків присутні вшанували хвилиною мовчання.

По завершенні заходу відбулось урочисте покладання вінків і квітів до стели загиблим воїнам-афганцям.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики РДА

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт